Znaki drogowe

7 kwietnia 2016

Znaki obowiązujące w ruchu drogowym określają jakich zasad mamy przestrzegać. Życie każdego z nas to droga i znaki które pokażemy pomogą wam dokonywać wyboru w podróży przez wasze życie.

1625-a29

znak sygnalizacja ŚWIETLNA

Znak ten ostrzega o zbliżaniu się do miejsca w którym ruch jest kierowany za pomocą sygnalizacji świetlnej, do niej musimy się dostosować. Na drodze naszego życia widnieją światła w trzech kolorach

czerwony – zatrzymaj się ponieważ nadszedł czas na zmianę

żółty – zwolnij aby zastanowić się nad kierunkiem w którym zmierzasz

zielony – śmiało jedź dalej


Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem.


— Księga Joela 2:12
full

znak ograniczenie prędkości

Znak ten na drodze naszego życia oznacza, że jeśli brak nam zdecydowania przy dokonywaniu wyborów i za wolno podejmujemy decyzje to to spowalnia naszą jazdę czyli nasze życie. Nie zastanawiaj się za długo   wprowadzaj słowo w czyn.


Wprowadzajcie zaś słowo w czyn, a nie bądźcie tylko słuchaczami oszukującymi samych siebie.


— List Jakuba 1:22
A-12b 0

znak zwężenie jezdni

Znak ten ostrzega nas o zwężeniu jezdni po stronie wskazanej na znaku, nasz znak mówi o obustronnym zwężeniu jezdni.  Droga zwężona to droga trudniejsza, droga którą wskazuje nam Chrystusa bywa wąska.


Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!


— Ewangelia Mateusza 7:13-14
a-15

znak śliska jezdnia

Znak ten ostrzega, że droga jest śliska i trudności dla samochodu. Kiedy droga naszego życia staje się „śliską”  musimy jeszcze mocniej uchwycić się Jezusa, który jest gotów podtrzymywać nas w trudnych chwilach.


Dlatego powiadam wam: Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie


— Ewangelia Mateusza 11:24
1658-b25

znak zakaz wyprzedzania

Jest to znak który zabrania wyprzedzania pojazdów silnikowych. W naszym życiu nie jesteśmy zmuszani do wyprzedzania swoich przyjaciół, myślenia tylko o sobie, naszym zadaniem jest podążanie razem z przyjaciółmi, pomaganiu sobie abyśmy razem byli na wspólnej mecie.


Wielu jednak uważanych za ważnych, będzie na szarym końcu, a ci nieważni – będą pierwsi.


— Ewangelia Mateusza 19:30

 

1704-c18

znak nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych

Znak ten nakazuje nam używać łańcuchów przeciwpoślizgowych. Zanim wyruszymy w podróż musimy sprawdzić co mamy w samochodzie koła zapasowe, gaśnice, trójkąt ostrzegawczy, łańcuchy na koła. Zanim wyruszymy w podróż swojego życia zróbmy przegląd  bagażu czy jest pokora, wielkoduszność, otwartość na innych, chęć pomocy, poświecenie bo inaczej nie będziesz w stanie podążać za Jezusem.


Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie


— Ewangelia Mateusza 16:24

Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców