Twój 1% może wiele!

14 sierpnia 2011

Kolejny krok ku zmianom

Nasza szkoła zaczęła piąty rok działalności i z radością widzimy jak sie rozwija – przybywa w niej dzieci, co oznacza, że coraz więcej Rodziców nam ufa, a my coraz częściej słyszymy pochlebne opinie od ludzi zupełnie z “Salomonem” nie związanych.

Wielkim błogosławieństwem jest też to, że coraz więcej osób chce nam pomagać – finansowo i materialnie. Dlatego i my, organ założycielski, się zmieniamy, i w tym roku Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne zostało Organizacją Pożytku Publicznego. Każdy kto chce nam pomóc może przeznaczyć 1% podatku przy rozliczeniu rocznym.

Obliczyłam 1% podatku, co dalej?

Nic prostszego! W każdym formularzu rozliczenia rocznego – PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 oraz PIT-38 znajduje się rubryka, w której należy podać naszą nazwę:

CHRZEŚCIJAŃSKIE STOWARZYSZENIE EDUKACYJNE
KRS: 0000254079

oraz kwotę, która nie przekracza 1% podatku dochodowego.

Dlaczego 1% jest taki ważny?

1% podatku dochodowego nic nie kosztuje podatnika, a dla naszego Stowarzyszenia oznacza wiele! Suma nawet najdrobniejszych kwot oznacza coraz lepszy sprzęt i wyposażenie sal, a także nowy budynek dla szkoły, który chcemy wybudować.

1% procent może nie brzmi imponująco, jednak dla nas oznacza stuprocentowe zaangażaowanie ludzi, którym zależy na naszej Chrześcijańskiej Szkole “Salomon”. 1% to jeden więcej krok naprzód – chodźmy razem!


Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców