Świetlica zdalna • DOMOWY RECYKLING

  Człowiek hurtowo produkuje śmieci, część z nich możemy wykorzystać i dobrze się przy tym bawić, a dodatkowo świat będzie czystszym miejscem. Poniżej umieszczamy inspiracje do domowego recyklingu. Udanej i twórczej zabawy…

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

   

   

   

  OGÓNOPOLSKI DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK

  Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja)- wówczas są organizowane różne wydarzenia: spotkania, konferencje lub warsztaty. W tym roku działania te będą realizowane online.

  BIBLIOTEKA=słowo pochodzi od greckiego bibliotheke (gdzie biblion albo biblos to księga, a theke – składnica) i oznacza zbiór książek oraz innych materiałów źródłowych. Biblioteka to instytucja społeczna, która gromadzi, przechowuje i udostępnia materiały książkowe, filmowe, dźwiękowe itp. Najwcześniejsze informacje o bibliotekach mamy już z III tysiąclecia p.n.e. (Egipt, Chiny). Jedną z najstarszych znanych z wykopalisk była Biblioteka Assurbanipala w Niniwie z VII w. p.n.e. (wtedy Mezopotamia, obecnie teren Iraku).

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

   

  MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

  Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

  Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach. Wiele organizacji ekologicznych, władz miast czy placówek edukacyjnych organizuje w Dniu Ziemi akcje, imprezy i różne wydarzenia, także plenerowe.

  DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ