Niezwykli goście - niezwykłe spotkania

11 lutego 2016

Salomon szlifuje diamenty, ale najpierw trzeba taki diament odkryć.

Najlepszym sposobem na zaszczepienie bakcyla jest zaprezentowanie dzieciom ludzi o różnych pasjach, talentach, zdolnościach. Często ludzi „pozytywnie zakręconych”. Z tego powodu w szkole często goszczą  osobistości, pisarze, aktorzy, muzycy, zbieracze. Raz w miesiącu odwiedzają nas artyści z filharmonii.

Jednak nie są to tylko muzycy. Byli już bębniarze, byli śpiewacy, tancerze, a nawet kolekcjoner dzwonków.

W grudniu zaprezentowano nam polskie tańce ludowe. Było bardzo skocznie i kolorowo. Tancerze omówili stroje ludowe i zatańczyli dla nas Poloneza, Mazura, Krakowiaka, Kujawiaka i Oberka z przytupem. Mogliśmy nawet zatańczyć razem z nimi oraz przymierzyć serdaki i wianki.

Dziękujemy za wspaniałą rozgrzewkę przed lekcjami. 🙂

FOTO: Monika Patryn

W styczniu natomiast odwiedził na niesamowity człowiek, pasjonat, kolekcjoner Pan Marian Łysakowski.

salomon-21

Pan Marian kolekcjonuje dzwonki i janczary. Dzwonki o różnych brzmieniach, niektóre skromne i proste, inne bogato zdobione, pochodzące z różnych zakątków świata.

W swoim zbiorze Pan Marian ma ponad 700 dzwonków z 65 krajów na 6 kontynentach i z 80 miast Polski. Swoją kolekcję systematycznie powiększa o nowe zdobycze. W 2005 roku „Teleekspress” zaliczył Pana Mariana do „Galerii ludzi pozytywnie zakręconych”.

Dziękujemy, że zechciał Pan się z nami podzielić swoją pasją.

Może któryś z uczniów Salomona zachwyci się tańcami ludowymi na tyle by również zacząć tańczyć lub  sam zacznie kolekcjonować ciekawe przedmioty. Kto to wie…