Matematyka • EPODRECZNIKI.PL

  E-podręczniki to całkowicie bezpłatne e-materiały dla wszystkich. Dostępne z dowolnego miejsca o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu. Można wydrukować ich treści w wersji PDF. Ułatwiają kształcenie umiejętności i budowanie wiedzy uczniów poprzez różnorodne formy aktywności i przekazu, ćwiczenia interaktywne, materiały multimedialne. Dają możliwość tworzenia lekcji interdyscyplinarnych, autorskich nauczycielskich wersji podręcznika, pracy grupowej, kształcenia indywidualnego. Wszystkie treści wytworzone dla e materiałów zostały opublikowane na wolnej licencji Creative Commons. Staramy się ułatwić korzystanie z e materiałów dzieciom i nauczycielom niepełnosprawnym, stworzyliśmy dla nich udogodnienia. Planujemy wzbogacanie zbiorów o kolejne e‑materiały – multimedia, rozwijanie treści i funkcjonalności, wprowadzanie nowych technologii. Będziemy się wsłuchiwać w uwagi i krytyki, reagować na potrzeby i propozycje.

   

  KHAN ACADEMY

  KHANACADEMYKhan Academy to serwis zawierający spersonalizowane materiały dydaktyczne dla wszystkich grup wiekowych.

  Akademia Khana oferuje praktyczne ćwiczenia, filmy instruktażowe i panel indywidualnych planów nauczania, który daje uczniom możliwość pracy we własnym tempie, w i poza klasą. Zajmujemy się matematyką, naukami ścisłymi, programowaniem komputerów, historią, historią sztuki i ekonomią. Nasza matematyczna misja to przeprowadzenie uczniów od przedszkola do rachunku różniczkowego za pomocą nowoczesnych technologii adaptacyjnych, które identyfikują mocne i słabe strony ucznia. Nawiązaliśmy także współpracę z instytucjami takimi jak NASA, The Museum of Modern Art, California Academy of Sciences i MIT w celu zaoferowania wyspecjalizowanych treści.

  W szczególności polecamy materiały dotyczące matematyki, które są dostępne pod adresem https://pl.khanacademy.org/math

   

  MATZOO.PL

  matzooStrona internetowa zawierająca liczne interaktywne ćwiczenia matematyczne skupione wokół umiejętności rachunkowych – również tych z dziedziny geometrii. Wszystkie zadania są podzielone na kategorie klasowe, przez co każdy uczeń może dopasować sobie poziom trudności ćwiczonych umiejętności.

   

   

   

  GEOGEBRA.ORG

  GeoGebra jest dynamicznym oprogramowaniem matematycznym przydatnym na wszystkich poziomach edukacji. W jednym, łatwym w użyciu pakiecie łączy geometrię, algebrę, arkusz kalkulacyjny, wykresy, statystykę i analizę matematyczną. GeoGebra jest społecznością milionów użytkowników z całego świata, która szybko się rozrasta. GeoGebra jest wiodącym dostawcą oprogramowania do matematyki dynamicznej. Na całym świecie wspiera rozwój nauki, technologii, inżynierii, matematyki, edukacji i innowacji w nauczaniu.

  Sam serwis GeoGebra.org zawiera zbiór interaktywnych kart pracy poświęconych nie tylko geometrii, ale także zagadnieniom rachunkowym.

  W szczególności polecam książkę „Matematyka SP” zawierającą polskojęzyczne karty pracy dla szkoły podstawowej dostępną pod adresem https://www.geogebra.org/m/QH4GC2JJ

   

  PI-STACJA TV

  Pistacja.tv to portal zbudowany w celu stworzenia portalu z materiałami edukacyjnymi w postaci materiałów wideo z matematyki. Pi-stacja ma prosty cel, uczyć wszystkich przedmiotów szkolnych za pomocą wideo. … W tym momencie zawiera ponad 170 z matematyki dla prawie całego programu szkoły podstawowej

  Serwis prowadzi również swój kanał w serwisie internetowym Youtube.com dostępny pod adresem Pi-stacja na YT

   

   

   

  YOUTUBE

  YouTube to serwis internetowy założony w lutym 2005 roku, który umożliwia bezpłatne umieszczanie, ocenianie i komentowanie filmów. Prezesem od 2014 roku jest Susan Wojcicki.

  Serwis używa technologii HTML5 i FLV do wyświetlania filmów zamieszczonych przez użytkowników (tzw. user-generated content), takich jak zwiastuny filmowe lub telewizyjne, teledyski, jak i dzieła amatorskie: wideoblogi i krótkie własne filmy. Większość materiałów została załadowana na YouTube przez prywatne osoby, ale wiele przedsiębiorstw, różne instytucje i organizacje oferują część swoich materiałów przez YouTube jako część programu partnerskiego.

  W dziedzinie matematyki polecamy takie kanały jak:

   

  MATEMATYKA INNEGO WYMIARU

  Matematyka Innego Wymiaru to projekt ogólnopolski który swoim zasięgiem objął ponad 20 tysięcy uczniów z całej Polski. W ramach naszych działań, powstał PORTAL MATEMATYCZNY wspierający nauczanie matematyki w szkołach jak również samodzielną pracę uczniów w domu. Materiały znajdujące się na platformie są skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży lubiącej matematykę, chcącej zgłębiać jej tajniki i chcącej ciągle rozwijać swoje umiejętności matematyczne. Dostęp do naszej bazy materiałów tj. GRY, PLANSZE INTERAKTYWNE, ANIMACJE, ŁAMGŁÓWKI, ZADANIA, LEKCJE jest bezpłatny i nieograniczony.

   

  KOLEKCJA GIER LOGICZNYCH SIMONA TATHAMA

  Strona która zawiera kolekcję programów komputerowych będących jednoosobowymi
  grami (najczęściej puzzlami). Wszystkie one uruchamiają się w systemach typu: Unix (wymagane
  GTK), Windows oraz Mac OS X. Rozgrywka może być prowadzona w sieci, jako aplet Java lub
  Javascript.
  Kolekcja tych gier została napisana w celu stworzenia drobnych zabawek komputerowych:
  gierek które wyświetlamy w oknie naszego komputera by pograć przez 2 lub 3 minuty odrywając
  się od wykonywania czegokolwiek. Niebywałą zaletą jest fakt, że gry można uruchomić w
  dowolnym systemie operacyjnym.

  Uczniowie poznali już w szkole zasady takich gier jak: Solo (Sudoku), Keen, Bridges, Rectangles, czy Maps – na dniach otwartych w lutym bieżącego roku. Jeśli jesteście zainteresowani pozostałymi pozycjami to polecamy poradnik dostępny pod adresem   PORADNIK