Ludzie listy piszą

29 stycznia 2014

Uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI wzięli udział w IX Ogólnopolskim Konkursie Sztuki Epistolarnej – „Ludzie Listy Piszą”. Organizatorami konkursu byli: Poczta Polska, Gimnazjum nr 3, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa, Związek Nauczycielstwa Polskiego oraz Urząd Miasta Zielona Góra.

W grudniu na lekcjach języka polskiego pani Dorota Kozica przedstawiła regulamin oraz adresatów, do których należało napisać list. Dodatkową trudnością był zapis w regulaminie, że praca ma być napisana odręcznie na gładkim papierze. Najpopularniejszym adresatem wśród naszych uczniów okazała się „Sieć Pajęcza”, wybierano także ”Lwa w klatce” i „Babciną Miłość”. Prace należało dostarczyć do 31.12.2013r. do Gimnazjum nr 3 w Zielonej Górze.

Kapituła konkursu zebrała się 10.01.2014r. i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na informacje.

Wśród nagród specjalnych nagrodę od Samorządowego Ośrodka Doskonalenia i Doradztwa w Zielonej Górze otrzymała Katarzyna Mazurek uczennica klasy VI, która napisała piękny list do „Skrzydeł Motyla”. Uroczysta Gala Finałowa wręczenia nagród odbyła się 24.01.2014r. w WiMBP im. C.K. Norwida w Sali Dębowej.

P1241561

Oto nagrodzony list:


Ogródek domowy, 21.03.2013r.

Witajcie Skrzydełka Motyla!

Chcę Was powitać. Jesteście dla mnie znakiem nadejścia wiosny, chwil miłych, ciepłych i radosnych.

Jak miło zobaczyć jaskrawożółte dwie małe plamki, migające wśród gołych jeszcze gałązek jak wróżki z Nibylandii. Gdy trzepoczecie nad młodymi trawkami, wygląda to tak jakby pojawiały się i znikały kwiaty Pani Wiosny.

Wasze skrzydełka, choć malutkie rozmiarem, to barwą wielkie, a w promieniach wiosennego słońca jeszcze bardziej intensywne.

Wnosicie radość do mojego serca i jest to dla mnie chwila bardzo piękna.

Lećcie wysoko do chmur, do słońca i nieście nowinę, że idzie wiosna!

Wasza wielbicielka

Kasia

P.S. Pozdrówcie skrzydełka bąków i pszczółek, biedronek, ważek i kolorowe wiosenne latawce.Skomentuj

Skomentuj

Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców