Latawce i marzenia

19 października 2014

 Mapabitowawlogo2

plakat Latawce i marzenia 2014

 Latawce i marzenia III Wojewódzkie Zawody o Berło Króla Maciusia

Latawce i marzenia” to impreza, na którą zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej zabawy z latawcami w duchu idei Janusza Korczaka – w szczególności dzieci i młodzież ze szkół i placówek imienia Janusza Korczaka z całego województwa lubuskiego. Miło nam będzie także zaprosić do wspólnej zabawy osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Liczymy także na udział przedstawicieli zielonogórskich podstawówek i przedszkoli.

Uczestnicy zawodów będą wypuszczać własnoręcznie wykonane latawce, rywalizując o Złote, Srebrne i Brązowe Berło Króla Maciusia w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych. Dodatkowo zostanie przyznana nagroda drużynowa poświęcona pamięci harcmistrza Jerzego Zgodzińskiego – niedawno zmarłego założyciela szczepu ”Korczakowców”.

Zawodom towarzyszyć będzie wystawa modeli wykonanych w pracowniach modelarskich MCKiE „Dom Harcerza” oraz wystawa „Techniki wychowawcze Janusza Korczaka”.

Organizatorzy zapewniają posiłek dla każdego uczestnika zawodów. W przypadku złej pogody impreza odbędzie się w budynku MCKiE „Dom Harcerza”(Zielona Góra, ulica Dzika 6), przy czym zostanie przeprowadzona jedynie ocena wykonania i zdobienia latawców.

Organizatorem wydarzenia jest Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji „Dom Harcerza” im. Janusza Korczaka w Zielonej Górze we współpracy z Kołem Przyjaciół Korczakowa oraz Chorągwią Ziemi Lubuskiej ZHP.


Skomentuj

Skomentuj

Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców