Krajowa Odznaka Jakości dla ChSP Salomon

21 września 2020

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Krajową Odznakę Jakości, która przyznawana jest przez Krajowe Biuro eTwinning, za projekt „Tree of English Words” realizowany we współpracy ze szkołami z Turcji, Polski, Rumunii, Czech, Hiszpanii, Portugalii i Włoch.

eTwinning to społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko), współpracująca za pomocą mediów elektronicznych.

Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu reprezentują wysoki poziom.

W ramach  projektu „Tree of English Words” dzieci z młodszych klas uczyły się języka angielskiego wspólnie z rówieśnikami z zagranicy, tworząc rysunki, ilustracje za pomocą programów graficznych, kartki z życzeniami oraz grając w różnego rodzaju interaktywne gry. Nauczyciele mieli okazję podzielić się wiedzą dotyczącą technologii komunikacyjno-informacyjnych, propagując wykorzystanie różnych narzędzi multimedialnych wspomagających uczniów i zachęcających ich do pogłębiania i utrwalania zdobytej wiedzy.