Język niemiecki • DEUTSCH.INFO.PL

  Bezpłatna platforma internetowa poświęcona jest językowi niemieckiemu i jego rosnącemu znaczeniu w wymiarze europejskim i międzynarodowym. Rynki pracy w Niemczech i Austrii są atrakcyjne dla partnerów biznesowych z innych krajów oraz otwarte na wykwalifikowanych pracowników z zagranicy, dzięki czemu wzrasta zainteresowanie nauką języka niemieckiego.

  Główną grupą docelową w projekcie deutsch.info są zmotywowani uczniowie przejawiający żywe zainteresowanie językiem, kulturą i ludźmi. Platforma internetowa skierowana jest również do pracowników o różnorakich kwalifikacjach, studentów zamierzających wyjechać do Niemiec lub Austrii lub już tam żyjących oraz wszystkich osób potrzebujących języka niemieckiego do celów zawodowych, uczniów, turystów oraz mieszkańców regionów przygranicznych.
  Strona wymaga bezpłatnej rejestracji.

   

   

  SUPERKID.PL

  Serwis SuperKid.pl jest tworzony z myślą o rodzicach, którzy pragną jak najlepiej zadbać o rozwój swojego dziecka. Badania wykazały, że pierwsze 8-10 lat życia dziecka są najważniejsze dla jego rozwoju, a jednocześnie doskonale wiemy, jak trudno jest rodzicom, często zabieganym i zapracowanym, znaleźć odpowiednie, wartościowe materiały edukacyjne, by móc rozwijać w swoich dzieciach drzemiący w nich potencjał.

  Postawiliśmy sobie za cel stworzyć dla rodzica swoistą „skrzynkę narzędziową”, po którą zawsze będzie mógł sięgnąć w razie potrzeby i wybrać dla dziecka coś odpowiedniego. Ponieważ każde dziecko jest inne i każde ma inne potrzeby, przygotowujemy zadania bardzo różnorodne i spełniające rozmaite cele.
  W kwestii języka niemieckiego polecamy ćwiczenia dostępne na stronie https://www.superkid.pl/niemiecki-dla-dzieci-online

   

  NIEMIECKIPOLUDZKU.PL

  Blog nauczycielki języka niemieckiego z zawodu i z powołania, z prawie 10-letnim stażem pracy stacjonarnie i online. Do zawodowych doświadczeń autorki należą: praca w niemieckim gimnazjum w Traben-Trarbach, praca z uchodźcami w Wittlich, nauczanie Niemców polskiego w Wittlich, przygotowywanie zagranicznych lekarzy do uznania dyplomu lekarskiego w Niemczech, przygotowywanie do różnych egzaminów językowych. Praca w VW w Meksyku, ucząc Meksykanów niemieckiego. Naucza języka ogólnego, biznesowego, medycznego, prawniczego oraz języka logistyki. Uczyła i uczy niemieckiego osoby z Polski, Słowacji, Tajlandii, Anglii, Rosji, Uzbekistanu i Meksyku.

  Czym zajmuje się poza tym?

  • prowadzi własną firmę (nauczanie niemieckiego, kursy online, ebooki)
  • publikuje artykuły naukowe (np. dla „Studia germanica resoviensia”) i podręczników do niemieckiego, ponad rok temu ukazał się  jej podręcznik „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne”,
  • opublikowała bezpłatny e-book „Skuteczna nauka niemieckiego”
  • coaching językowy
  • jest metodykiem nauczania
  • prowadzi na Facebooku grupę „Egzaminy z niemieckiego”

   

  LANGUAGETOOL.ORG

  LanguageTool to wolnodostępne narzędzie korektorskie, które oprócz języka polskiego obsługuje jeszcze 25 innych języków.
  LanguageTool wykrywa ponad 1000 błędów w polskich tekstach. Może więc służyć do korekty językowej — stylistycznej, gramatycznej, ortograficznej czy typograficznej — tekstów w języku polskim, ale także w 25 innych językach. Może znacznie ułatwić życie korektorom i redaktorom, gdyż ujawnia literówki kontekstowe, które są niewidoczne dla standardowych korektorów pisowni. A co najlepsze — narzędzie jest wolnodostępne dla każdego!

  Poprawki sugerowane przez program LanguageTool nie ograniczają się do typowych funkcji korektora gramatycznego, gdyż obejmują także nadużywane wyrazy (np. „mapa drogowa” w sensie „harmonogram”), interpunkcję (to jedyne narzędzie, które wykrywa brak przecinka w zdaniach złożonych, np. brak zakończenia przecinkiem zdania zaczynającego się od „który”), a także ogromnie wiele literówek.

   

  PL.PONS.COM

  Wielki Słownik Niemiecko-Polski w portalu PONS oferuje ponad 1,3 milion tłumaczeń z niemieckiego na polski i tyleż tłumaczeń z polskiego na niemiecki. Dzięki ciągłej kontroli haseł przez przeszkolonych leksykografów możemy zapewnić szczególnie wysoką jakość Słownika. Słownik jest w całości redakcyjnie sprawdzany przez ekspertów, uwzględnia język potoczny, żargon i regionalne warianty użycia słownictwa. Każdy użytkownik może rozszerzyć Słownik własnymi wpisami. Wielki Słownik Online jest idealny na potrzeby szkoły i pracy zawodowej, gdyż zawiera hasła z wielu dziedzin i jest bardzo dobrze uporządkowany.

  SprawdZISZ tutaj tłumaczeniE polski-niemiecki słowa słownik języka niemieckiego w słowniku online PONS! Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, …