Jakub Rybka i jego pasja

11 maja 2016

Cała historia z kartingiem rozpoczęła się na torze kartingowym w Starym Kisielinie, gdzie rodzinnie podziwialiśmy kolegę Jakuba z Warszawy.

Próbna jazda profesjonalnym kartem jeszcze bardziej rozbudziła apetyt Kuby na tę dyscyplinę sportu motorowego i tak, po kilku treningach, wystartował w zawodach Rok Cup Poland w klasie Mini Rok w Starym Kisielinie, gdzie zajął w klasyfikacji ogólnej 18. miejsce link.

To bardzo dobry wynik gdyż jego konkurenci uprawiają ten sport o wiele dłużej niż Jakub , nawet kilka lat.

Po zmianie teamu na KRK rozpoczęła się prawdziwa profesjonalna przygoda z kartingiem, w pierwszej fazie podczas ferii zimowych treningi we Włoskim Lonato link w pucharze Winter Cup 2016, gdzie zjechali wszyscy światowej klasy kierowcy, między innymi z Japonii, Niemiec, Francji, Włoch i Rosji.

salomon-00015

Aktualnie Jakub startuje w pucharze Polski w dwóch klasach ROK, kategoria Mini Rok oraz w klasie Rotax w kategorii Mini Max.

Jego gokart na obu imprezach ma numer 121. Został nawet ujęty w publikacji internetowego portalu Polski Karting link.

Najbardziej udanymi startami Jakuba są jednak  starty w klasie Rotax, między innymi w Starym Kisielinie czy w Bydgoszczy, gdzie zajmował kolejno 8. i 7. miejsce.

salomon-6586
Klasa Rotax od Rok różni się większym gokartem i większym silnikiem, bo aż 125 cm3.

Obecnie Jakub jest w klasyfikacji ogólnej na 8. miejscu link.

Tomasz Rybka

salomon-8271

W dniach 4 i 5 czerwca b.r. odbędą się zawody Pucharu Polski na torze pod Zieloną Górą w Starym Kisielinie. Zapraszamy do kibicowania.