Ekolandia 2016

4 maja 2016

W piątek 29 kwietnia w Gimnazjum nr 2 im. Adama Asnyka, odbyła się trzynasta edycja międzyszkolnego konkursu przyrodniczego „EKOLANDIA”, na którą zostali zaproszeni także uczniowie naszej Szkoły.

Konkurs składał się z trzech części:  quizu z wiedzy przyrodniczo-ekologicznej, testu sprawności fizycznej oraz konkursu plastycznego. Celem konkursu, oprócz dobrej zabawy, było budzenie szacunku do przyrody oraz propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia.

Szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów: Adam Milewski, Tomek Ładysz, Oluwakemi Lasage, Inez Nowak, Kinga Leder, Tymoteusz Burzyński, Julia Krześniak, Pola Jakimowicz, Jakub Olejnik oraz Igor Karwan.

salomon-095102

Konkurs rozpoczął się powitaniem uczestników oraz opiekunów. Potem byliśmy świadkami pięknego programu artystycznego, m.in. uczennice goszczącego nas Gimnazjum wykonały kilka piosenek. Około 10.30 rozpoczęły się zmagania konkursowe. Uczniowie naszej Szkoły, którzy brali udział w quizie z wiedzy o ekologii, odpowiadali na bardzo trudne pytania, wytężali swoje głowy i pomagali sobie wzajemnie, by uzyskać jak najlepszy wynik.

salomon-105158

W międzyczasie nasza reprezentacja sportowa dzielnie stawała w szranki z innymi uczestnikami w konkurencjach sportowych. Zaczęło się od biegu na czas i slalomu między pachołkami. Potem trzeba było skakać na nadmuchanej piłce, toczyć piłeczkę pingpongową przy użyciu słomki, przez którą należało odpowiednio mocno dmuchać, itd. Zabawa była przednia, wszyscy bardzo się starali, publiczność mocno dopingowała swoich reprezentantów.

salomon-101901

Kolejne osoby z naszej Szkoły wzięły udział w konkursie plastycznym. Należało przedstawić zagrożenia dla naszej planety w formie plakatu. Dobór materiału i narzędzi był dowolny.  Nasze dziewczyny stworzyły piękny, artystyczny poster, który został przyjęty przez wszystkich ogromnym aplauzem.

salomon-101444

Zważywszy na ogromnie silną konkurencję oraz większe doświadczenie pozostałych uczestników w tego rodzaju konkursach, nasza ekipa pomimo wielkiego serca i odwagi oraz talentów nie zajęła miejsca na podium. Niemniej sama rywalizacja, która odbyła się zgodnie z zasadami fair-play,  dostarczyła nam wiele radości i satysfakcji.

Wszyscy uznaliśmy, że weźmiemy udział w następnym konkursie, ale tym razem solidniej się do niego przygotujemy. 🙂


Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców