[FILMY] Żywa lekcja historii: Chrzest Polski

19 kwietnia 2016

13 kwietnia, z okazji 1 050 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu, uczniowie ChSP „Salomon” wzięli udział w żywej lekcji historii. Przygotowali ją ich koledzy z klasy IV i V wraz z nauczycielem historii, panią Małgorzatą Grabeusz-Bandurowska.

Rocznica Chrztu Polski była wspaniałą okazją aby opowiedzieć o czasach panowania pierwszego władcy Polski Mieszka I i o tak ważnym wydarzeniu jakim było przyjęcie chrztu przez Polskę.

Dzięki wspaniałym kostiumom, rekwizytom i muzyce z tamtych czasów opowiadana historia nabrała barw, stała się dotykalna i w zasięgu ręki.

Uczniowie dowiedzieli się jak wyglądało i jak było zorganizowane państwo polskie. Mieszko wyjaśnił im dlaczego podjął tak ważną decyzję, jaką było przyjęcie chrześcijaństwa.

Prymas opowiedział w jaki sposób Książe przygotowywał się do przyjęcia nowej wiary i jak ta ceremonia przebiegała, a wielebny opowiedział o skutkach przyjęcia przez Polskę chrztu. Księżna Dobrawa natomiast opowiedziała o sojuszu Polski z Czechami.

Dreszczyk emocji dostarczyli wojowie Księcia, którzy nie tylko opowiedzieli o swojej służbie, strojach i broni, ale również pokazali zaciętą walkę.

Pokaz zakończył się pięknym tańcem Mieszka i Dobrawy.

Uczniowie oceniając zajęcia podnieśli zieloną karteczkę metodnika, co świadczy o tym, że ta niecodzienna lekcja historii podobała się i uczniom i zaproszonym gościom.

Dzień później, czyli 14 kwietnia, w specjalnie przygotowanej dla nich lekcji historii uczestniczyli uczniowie klas 0-III naszej Szkoły. Na poniższym filmie można obejrzeć lekcję, w której wzięli udział

Zobacz galerię zdjęć i polub naszą stronę na Facebooku