Zamiana ról

18 stycznia 2016

Tuż przed feriami, kiedy to myśli naszych milusińskich krążyły już wokół wyjazdów, sanek, zimowisk, w szkole nastąpiła ZAMIANA RÓL. Uczniowie chwycili książki i inne pomoce dydaktyczne w dłonie i z radością przystąpili do realizacji programów nauczania z poszczególnych przedmiotów.

Należało zgłosić swoją kandydaturę, otrzymać nominację na belfra i skrupulatnie przygotować się do zajęć. Malwina Meller i Iga Karwan zaproponowały ciekawe rozwiązanie dydaktyczne dotyczące „Charliego i fabryki czekolady”. Tomasz Blaut i Klaudia Rybka podjęli się omówienia tematu budzącego wśród dzieci  najwięcej emocji. Michał Mirkowski i Julia Krześniak zmagali się z siłami przyrody. Ife Lasego oraz Elijah Musumbu pokazali, jak właściwie wypowiadać słowa w języku angielskim. Kinga Leder zainicjowała odegranie scenek z życie Chrystusa. Ewaryst Kowalczyk zaproponował podopiecznym sprawdzenie swoich umiejętności w próbnym teście szóstoklasisty. Roch Kowalczyk z radością przepytał nauczycielkę z dawnych dziejów Polski.

Grono pedagogiczne mogło w tym dniu przypomnieć sobie, jak wyglądało życie żaka. Niektórzy nawet otrzymali uwagę za niewłaściwe zachowanie na lekcji.

Ogłaszamy konkurs. W szkole pojawiły się dwie nowe uczennice. Bystre oko odnajdzie je na pewno na tym filmie 🙂