Za nami wyjątkowy patriotyczny festiwal!

13 listopada 2018

Prawie 50 uczestników z kilkunastu zielonogórskich szkół i domów kultury. Prawie 200 zgromadzonych gości w zielonogórskiej Palmiarni . Tak było 11 listopada podczas Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej, za którego stronę artystyczną odpowiedzialna była nasza szkoła.

Na wstępie uroczystości głos zabrali: pionierka Zielonej Góry, pani Jadwiga Białowąs, prezes zarządu Związku Inwalidów Wojennych RP, pan Jerzy Kwiatkowski, Wioletta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry oraz dyrektor CHSP „Salomon” pan Grzegorz Kulus.

Występy uczestników

Aby przedłużyć atmosferę Święta Niepodległości począwszy od dziś aż do niedzieli będziemy publikować na tej stronie oraz facebookowym fanpage szkoły Salomon zapis wszystkich występów uczniów i uczennic zielonogórskich szkół.

Na dobry początek, znakomity występ wokalistki uczęszczającej do Studium Muzycznego TONIKA i uczącej się śpiewu pod kierunkiem pani Nataszy Smirnowej. Utwór „Póki Polska żyje w nas” śpiewa Oliwia Włodarska.

Kolejny festiwalowy występ patriotyczny to utwór pod tytułem „Wolność” śpiewają uczennice z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 im. Mikołaja Kopernika w Zielonej Górze. Wokalistki przygotował do występu pan Henryk Łacny

Kolejny występ zaprezentowali wczniowie Zespołu Edukacyjnego nr 9 w Zielonej Górze , którzy wykonali utwór p.t. „Za wolność”. Przygotowanie wokalne pod kierunkiem pani Izabeli Puszkiel-Leńczuk.

Siedmioro wykonawców uczęszczających na lekcje wokalne do Zielonogórskiego Ośrodka Kultury zaśpiewało utwór noszący tytuł „Barykada”. Występ przygotowała pani Natasza Smirnowa. Posłuchajcie

Dziewczęce trio ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Zielonej Górze podczas Festiwalu zaprezentowało świetnie wykonany utwór p.t. „Flaga”. Wokalistki do występu przygotował pan Jacek Jatczak.

„Białe róże”, to tytuł utworu wykonanego w czasie niedzielnego Festiwalu przez reprezentację Szkoły Podstawowej nr 17 im. gen. Władysława Sikorskiego w Zielonej Górze. Sześcioosobowy zespół do występu przygotowała pani Agnieszka Ładysz.

Studium Muzyczne TONIKA zgłosiło do niedzielnego Festiwalu trójkę solistów. Jeden z występów przypomnieliśmy we wtorek, pora na kolejny. Utwór p.t. „W listopadzie” wykonuje Jakub Jarosik, a do występu przygotowała go pani Natasza Smirnowa

Pięć ubranych na biało-czerwono uczennic szkoły podstawowej przy Zespole Edukacyjnym nr 7 w Starym Kisielinie, wykonało utwór pod tytułem „Niepodległość”. Ten piękny występ przygotowała Mirosława Urbańska

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom przygotowującym młodzież do występów podczas Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki i Poezji Patriotycznej.

Do zobaczenia w 101. rocznicę 11 listopada!