Wizyta na W69

22 października 2012

11 października dzieciaki z „Salomona” pojechały na stadion żużlowy przy ul. Wrocławskiej 69, aby spotkać się ze sportowcami i obejrzeć „od środka” ten sławny obiekt.

tylko-falubaz-001

Przyjął nas Andrzej Huszcza, legenda polskiego żużla. Na polskich torach zdobył ponad 30 medali, a jednym z najważniejszych tytułów w jego karierze jest tytuł najstarszego aktywnego żużlowca na świecie! Obecnie trenuje żużlowych juniorów.

Pan Andrzej zaprowadził nas do parku maszyn i pokazał nam motocykl, przy którym wszyscy zrobili sobie zdjęcia. Następnie dzieci pobiegły 340 metrów po torze żużlowym, żeby zobaczyć jaki dystans pokonują żużlowcy podczas zawodów. Zwycięzcą biegu został Kacper Orzechowski. Później na stadionie pojawił się kapitan Falubazu – Piotr Protasiewicz, indywidualny mistrz świata juniorów i indywidualny mistrz Polski. Z reprezentacją Polski trzy razy zdobył Drużynowy Puchar, a raz Drużynowe Mistrzostwo Świata. Kapitan spieszył się na trening, ale rozdał nam autografy i pozował do pamiątkowych zdjęć.

tylko-falubaz-006

Wszyscy zostaliśmy zaproszeni do Loży VIP-ów i obejrzeliśmy miejsce, z którego mecze żużlowe oglądają tylko nieliczni 😉