Wciąż trwa nabór

Przedszkole Salomonek to:
    – miejsce dla dzieci od 2,5 – 6 lat,
    – wszechstronny rozwój dziecka,
    – sprawdzone metody pracy (edukacja chrześcijańska, elementy pedagogiki Marii Montessori),
    -szeroka oferta edukacyjna: język angielski, taniec, muzykoterapia, warsztaty plastyczno-sensoryczne,
    – miejsce otwarte dla dzieci ze specjalnymi potrzebami,
    – wsparcie specjalistów (pedagog, psycholog, logopeda),
    – harmonijnie urządzone sale i plac zabaw,
    – wysokiej jakości posiłki,
    – możliwość kontynuowania nauki w szkole „Salomon”.
    przedszkole@salomon.edu.pl

• Szkoła podstawowa Salomon:
    – kameralne, maksymalnie 15-osobowe klasy
    – język angielski pięć razy w tygodniu już od kl. I
    – język niemiecki (jako drugi język) już od kl. IV dwa razy w tygodniu
    – twórcze nauczanie wykorzystujące m.in. metody zaczerpnięte z pedagogiki C.Freineta
    – nauka zasad kultury osobistej w ramach przedmiotu komunikacja
    – zajęcia na basenie ujęte w planie lekcji
    – edukacja przez szachy w klasach I-III
    – współpraca zagraniczna i realizowanie projektów w ramach ERASMUS+
    – jednozmianowy system lekcyjny, opieka dla wszystkich uczniów od 7.00 do 17.00
    – możliwość odrabiania zadań domowych w szkole

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Salomon”
    ul. Rydza-Śmigłego 1

Sekretariat:
    tel.    +48 68 320 77 77
    kom. +48 509 718 024
    kom. +48 539 689 204 (ws. naboru)
    e-mail: sekretariat@salomon.edu.pl

• Mamy już 10 lat!

Szkoła „Salomon” powstała w 2007 roku. Jest to szkoła o charakterze społecznym, niepubliczna, działająca na prawach szkoły publicznej.

Jako jedyna szkoła chrześcijańska w Zielonej Górze skupia dzieci, rodziców i nauczycieli z różnych kościołów i wspólnot chrześcijańskich z terenu miasta i okolic.

Szkoła ma otwarty i międzywyznaniowy charakter.

Wierzymy, że

Razem z rodzicami możemy odpowiednio przygotować dziecko do wejścia w dorosłość na poziomie zarówno emocjonalnym, duchowym jak i społecznym. Zdobyta i utrwalona wiedza oraz kreatywne myślenie pomogą naszym absolwentom bez przeszkód odnaleźć się w każdej sytuacji życiowej.

Misja i Wartości

Naszą misją jest wspieranie rodziców w wychowaniu, w oparciu o wspólne dla nas wszystkich wartości zawarte w Piśmie Świętym oraz zachowanie wysokiego poziomu kształcenia.

Metody

Kształcąc sięgamy zarówno do dobrych, sprawdzonych praktyk pedagogicznych jak również stosujemy nowoczesne metody nauczania. Nasi uczniowie wszechstronnie się rozwijają i są dobrze przygotowani do kolejnego etapu swojej edukacji.

Niepubliczne Przedszkole Salomonek – otwarcie już we wrześniu! 🙂
    Rodziców zapisanych dzieci oraz wszystkich zainteresowanych zapisaniem dziecka do naszego Przedszkola, serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno – organizacyjne, które odbędzie się w środę, 28 sierpnia o godz. 17.00. w budynku przy ul. Rydza Śmigłego 1 (sala na parterze).
    Serdecznie zapraszamy.
    kontakt – tel. 660786709 lub e-mail – przedszkole@salomon.edu.pl