VII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej

12 listopada 2017

11  listopada 2017 roku w Palmiarni odbył się VII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej. Organizatorem przedsięwzięcia była Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Salomon” w Zielonej Górze.

Uroczystość uświetnili swoją obecności Szanowni Goście – kombatanci oraz władze miasta. Na widowni zasiedli m.in. Prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki oraz Pani Wiceprezydent,  Wioleta Haręźlak.

Dodajmy, że Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej od lat z powodzeniem wpisuje się w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, stanowiąc most łączący pokolenia.

Istotną częścią uroczystości, która, jak co roku budziła najwięcej emocji, były występy uczniów. Zobaczyliśmy prezentacje grupowe oraz solowe. Każda z dziewięciu szkół przygotowała się rewelacyjnie. Publiczności nie tylko miała okazję wysłuchać pieśni patriotycznych, ale także zaobserwować to, jak ich forma zmieniała się na przestrzeni lat.

Ciekawym pomysłem było ofiarowanie szanownym gościom śpiewników i zachęcenie ich do wspólnego śpiewania.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia realizacji tegorocznego Festiwalu: występującym uczniom i ich rodzicom, przygotowującym młodzież do występu pedagogom, władzom Miasta oraz tym, którzy uczestniczyli w realizacji imprezy i czuwali nad jej przebiegiem.

Jesteśmy głęboko przekonani o konieczności organizowania przedsięwzięć tego typu. Do zobaczenia za rok!