Twój 1% ma wielką wartość!

22 marca 2015

Twój jeden procent ma wielką wartość

Szanowni Członkowie Stowarzyszenia!

KRS: 0000254079

dla edukacji dzieci i wsparcia rodzin

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne (CHSE)  obchodzi w tym roku dziesięciolecie swojego istnienia. W swoich działaniach od początku skupiamy się na edukacji, wspieraniu rodzin w wychowywaniu dzieci oraz pomocy innym potrzebującym.

Od września 2007r. prowadzimy stworzoną od podstaw Chrześcijańską Szkołę Podstawową „Salomon” w Zielonej Górze, w której naukę pobiera obecnie siedemdziesiąt troje dzieci w sześciu klasach i zerówce. W okresie jej istnienia absolwentami Szkoły stało się już prawie czterdzieścioro dzieci.

Szkoła Salomon prowadzi także wiele działań adresowanych do społeczności pozaszkolnej. Organizujemy liczne i cieszące się popularnością wydarzenia dla dzieci z terenu miasta, a uczniowie Salomona odnoszą sukcesy w konkursach i festiwalach organizowanych poza Szkołą przez inne placówki kulturalne i oświatowe.

Stowarzyszenie to również inne działania ukierunkowane na pomoc dzieciom i rodzinom w Zielonej Górze i okolicach:

  • stypendia socjalne i naukowe dla najbardziej potrzebujących lub najzdolniejszych uczniów,
  • udział w projektach i działaniach prowadzonych zarówno przez Miasto Zielona Góra, jak również organizowanych na poziomie krajowym i europejskim,
  • wsparcie najuboższych i potrzebujących z lokalnej społeczności poprzez aktywny udział i wspieranie lokalnego CARITAS,
  • zbiórki celowe, jak np. na leczenie Filipa i Emilki oraz na wsparcie dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły w Mołdawii.

CHSE posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, więc mogą Państwo wesprzeć nasze działania przekazując jeden procent podatku podczas rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Środki uzyskane prze Stowarzyszenie dzięki Państwa zaufaniu, tak jak dotąd, przeznaczymy na realne i najważniejsze potrzeby naszych podopiecznych.

Przekazując swój jeden procent podatku Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Edukacyjnemu pomagasz i uczysz pomagać!

KRS: 0000254079

jak przekazać jeden procent na CHSE w Zielonej Górze

Jeśli chcą Państwo wesprzeć konkretny cel CHSE – jak np. Szkołę Salomon, wystarczy w odpowiedniej rubryce to uwzględnić.

jak przekazać jeden procent na Szkołę

Mogą Państwo również przekazać nam swoje dane. Nie jest to obligatoryjne, jednak pomoże nam w imiennym podziękowaniu za Państwa pomoc oraz w informowaniu o naszych działaniach w przyszłości.

jak przekazać jeden procent na Szkołę

WAŻNE!
Wybór programu do wypełniania rocznych zeznań PIT

Wiele dostępnych w internecie programów do wypełniania rocznych zeznań podatkowych nie pozwala na wsparcie dowolnej, wybranej świadomie przez Państwa, Organizacji Pożytku Publicznego, a zawęża ich listę do jednej lub kilku (kilkunastu) organizacji, które mogą Państwo wesprzeć. W skrajnych przypadkach programy mają „na sztywno” wpisany jeden numer KRS, bez możliwości jakiejkolwiek zmiany przez podatnika. Polecamy więc taki program, który nie stworzy Państwu ograniczeń w wyborze już po tym, gdy wypełnią Państwo żmudnie swój PIT!

Spośród takich programów polecamy e-pity 2015 , który to program, poza brakiem blokady KRS, posiada rozbudowaną bazę formularzy podatkowych oraz możliwość wczytania wstępnie wypełnionego PIT-u (PFR) udostępnianego każdemu podatnikowi przez Ministerstwo Finansów w połowie marca. Program obsługuje także e-deklaracje, czyli możliwość wysyłki elektronicznej Państwa PIT-u do Urzędu Skarbowego.

Pobierz program tutaj! CHSE nie jest w żaden sposób powiązana z jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za skutki instalacji i używania tego programu
link do pobrania programu

Serdecznie dziękujemy za wszelkie dotychczasowe wsparcie finansowe i każdą inną udzieloną przez Państwa pomoc!

Będziemy niezwykle wdzięczni za rozsyłanie tej wiadomości Państwa znajomym i promowanie działalności Stowarzyszenia. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z biurem CHSE.

 

Magdalena Milczarek

Prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego
w Zielonej Górze