Święto Konstytucji 3 Maja w szkole Salomon

2 maja 2017

Święto Konstytucji 3 Maja jest wspaniałą okazją, aby w różnej formie złożyć hołd tym, którzy w bardzo trudnych dla naszej ojczyzny czasach, podjęli trud ratowania jej od zagrożeń ze strony mocnych sąsiadów.

Jest to okazja, aby uświadomić  jak ważne są nasze wspólne starania o to aby budować mocne , bezpieczne państwo oparte na prawie, sprawiedliwości i zasadach oraz pokazać, jak ważnym i potrzebnym dokumentem jest konstytucja.

Członkowie kółka historycznego przygotowali pod kierunkiem p. Małgorzaty Grabeusz-Bandurowskiej spektakl, który przeniósł nas w czasy, kiedy to wielkie dzieło uchwalono po raz pierwszy. Za ich sprawą przenieśliśmy się do Zamku Królewskiego w Warszawie i obserwowaliśmy obrady Sejmu Wielkiego.

Zobaczyliśmy w jaki sposób i dlaczego powstała pierwsza w Europie konstytucja. Uczniowie z klas IV, V i VI oraz wolontariusze, wspaniale odegrali swoje role i mieli wielką radość z udziału w projekcie. Ich występ poruszył publiczność i zaproszonych gości.

Brawo!

Już teraz obejrzyjcie galerię zdjęć z tego wydarzenia.