Spotkanie z Wojciechem Borysem

14 listopada 2011

image20120211114 listopada 2011 uczniowie naszej szkoły spotkali się z Wojciechem Borysem, który wraz z żoną założył i prowadzi od 1992 roku Misję Przyjaciół Dzieci. Celem Misji jest głoszenie Ewangelii dzieciom oraz nauczanie biblijnych prawd dotyczących dzieci, wspieranie chrześcijańskich wspólnot i kościołów w pracy z dziećmi oraz rodziców i opiekunów.

Podczas spotkania dzieci w obrazowy sposób mogły przekonać się, jak ważna jest w życiu i pracy misjonarzy modlitwa. Zobaczyły też, w jaki sposób mogą pomóc misjonarzom w ich pracy w dalekich krajach i jak ważne jest ich wsparcie. Starsza grupa obejrzała także prezentację z misji w Mołdawii.

Dzieci uczyły się także w dynamiczny sposób wersetu z listu św. Jakuba 5:16 – „Wiele może wytrwała modlitwa sprawiedliwego”. Oby te słowa zostały z nimi na długo!

Po południu Wojciech Borys spotkał się także z rodzicami uczniów i mówił na temat akcji zbiórki darów dla mołdawskich rodzin z miejscowości Peneszeszti, organizowanej przed Świętami Bożego Narodzenia.

{gallery}obrazy-stara-strona/wydarzenia/spotkanie-z-wojciechem-borysem{/gallery}


Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców