Salomon nawiązuje współpracę ze szkołą w USA

6 marca 2017

Miło nam poinformować, że 2 marca odwiedził naszą szkołę Pan Brian Modarelli, dyrektor Christian Heritage School (CHS) mieszczącej się w Trumbull w Stanach Zjednoczonych.

CHS istnieje od 40 lat, uczy się w niej przeszło 400 uczniów – w przedszkolu, szkole podstawowej i szkole średniej. Misją szkoły jest wzajemna współpraca szkoły, rodziców i kościołów, w wypełnieniu danej przez Boga odpowiedzialności, aby uczyć dzieci, że w Chrystusie ukryte są wszystkie skarby wiedzy i mądrości oraz  zapewnienie swoim uczniom doskonałej edukacji i duchowej dojrzałości aby służyć Bogu.

Brian Modarelli miał okazję poznać naszą szkołę, spotkać się z uczniami, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o kierunkach  współpracy, wymianie doświadczeń kadry nauczycielskiej oraz wymianie uczniów. Efektem tych rozmów będzie przyjazd już w maju tego roku dwójki uczniów z Christian Heritage School do naszej szkoły. W kolejnym roku szkolnym planowany jest wyjazd nauczycieli oraz uczniów ChSP „Salomon” do szkoły w Trumbull.

Cieszymy się z nowych możliwości, które jak wierzymy Pan Bóg otwiera przed nami.