Rekolekcje i wielkanocne śniadanie w Szkole Salomon

23 marca 2016

23 marca w Salomonie odbyły się Rekolekcje Wielkopostne połączone z wielkanocnym śniadaniem. Był to bardzo ważny i potrzebny czas, aby na chwilę zatrzymać się i pomyśleć trochę nad darem Chrystusa który umarł za nas na krzyżu, jak i nad swoim życiem.

salomon-00161

W tym roku rekolekcje poprowadził pan Wojciech Borys, Dyrektor Misji Przyjaciół Dzieci, który potrafił z przekonaniem i ciekawie opowiedzieć nam o sprawach bardzo ważnych dla życia każdego człowieka.

W ciągu całego dnia działo się wiele ciekawych rzeczy, zasiedliśmy przy wspólnie przygotowanym i pięknie ustrojonym stole. Przed wspólnym śniadaniem wystąpiła klasa IV, która przedstawiła nam pantomimę „Przyjmiesz Go, czy odrzucisz?”,  której tematyka świetnie nawiązała do rekolekcji.

więcej informacji o pantomimie

Znalazł się też czas na uwielbianie Boga i tutaj robiliśmy to na różne sposoby: głośno śpiewaliśmy, wznosiliśmy dłonie i serca, tańczyliśmy z flagami. Dla jednych to był po prostu „luźniejszy dzień”, dla niektórych czas odnowy duchowej, albo czas odświeżenia swojej relacji z Bogiem, a dla jeszcze innych czas poszukiwania Boga.

salomon-00222

Dziękujemy za ten owocny czas!