Red Hand Day w Salomonie

13 lutego 2013

Dzieci i nauczyciele ze Szkoły „Salomon” dołączyli do akcji „RED HAND DAY”, która odbywa się w ramach kampanii społecznej „DZIECI WOJNY” 8 Festiwalu Filmowego KinoPozaKinem FILMOWA GÓRA 2013. Każdy może w niej wziąć udział, by sprzeciwić się wykorzystywaniu dzieci na wojnach.

2013-02-12 09bw

2013-02-12 09bAkcja odbywa się 12 lutego każdego roku i polega na zbieraniu odbitek czerwonych rąk uczestników, które są symbolem wsparcia ochrony dzieci w strefach wojennych. Są one następnie przekazywane przedstawicielowi Fundacji „War child” w celu wywarcia presji społecznej oraz by pokazać determinację ludzi dobrej woli na całym świecie, aby dzieci nie musiały walczyć i miały własne radosne dzieciństwo.

Cała kampania jest głosem przeciwko wykorzystywaniu dzieci jako żołnierzy. Im więcej osób będzie głośno o tym mówić i protestować, tym szybciej zakończymy ten okrutny proceder.

„Red Hand Day” Organizowany jest w 50 krajach świata już od 10 lat. jest mocno wspierana przez znaczące osobistości świata polityki, sztuki, nauki, mediów.

Partnerami Kampanii w Polsce są Polska Akcja Humanitarna, Amnesty International, Fundacja „War child” z Wielkiej Brytanii, profesor Uniwersytetu Zielonogórskiego Zbigniew Izdebski, Neewsweek Polska.

{gallery}images/red-hand-day-w-salomonie/gal{/gallery}