Twój 1% podatku ma wielką wartość

Szanowni Rodzice, Członkowie Stowarzyszenia i Sympatycy!

dla edukacji dzieci i wsparcia rodzin

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa „Salomon”, prowadzona przez Chrześcijańskie Stowarzyszenie Edukacyjne (CHSE) istnieje od 2007 roku. W swoich działaniach od początku skupiamy się na edukacji, wspieraniu rodzin w wychowywaniu dzieci oraz pomocy potrzebującym.

W Szkole naukę pobiera prawie siedemdziesięcioro dzieci w siedmiu klasach i zerówce. Od początku istnienia szkoły, jej absolwentami stało się już ponad pięćdziesięcioro dzieci.

Szkoła prowadzi także wiele działań adresowanych do społeczności pozaszkolnej. Organizujemy liczne i cieszące się popularnością wydarzenia dla dzieci z terenu miasta, a uczniowie Salomona odnoszą sukcesy w konkursach i festiwalach organizowanych poza Szkołą przez miejskie placówki kulturalne i oświatowe.

Stowarzyszenie CHSE to również inne działania ukierunkowane na pomoc dzieciom i rodzinom w Zielonej Górze i okolicach:

• stypendia socjalne i naukowe dla najbardziej potrzebujących lub najzdolniejszych uczniów,
  • udział w projektach i działaniach prowadzonych zarówno przez Miasto Zielona Góra, jak również organizowanych na poziomie krajowym i europejskim,
  • wsparcie najuboższych i potrzebujących z lokalnej społeczności poprzez aktywny udział i wspieranie lokalnego CARITAS,
  • zbiórki celowe oraz na wsparcie dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły w Mołdawii i na Filipinach.

CHSE posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, więc mogą Państwo wesprzeć nasze działania przekazując 1% podatku podczas rocznego rozliczenia z Urzędem Skarbowym. Środki uzyskane prze Stowarzyszenie dzięki Państwa zaufaniu, tak jak dotąd, przeznaczymy na realne i najważniejsze potrzeby naszych podopiecznych.

Przekazując 1% podatku Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Edukacyjnemu
pomagasz i uczysz pomagać!

jak przekazać jeden procent na CHSE w Zielonej Górze

Jeśli chcą Państwo wesprzeć konkretny cel CHSE – jak np. Szkołę Salomon, wystarczy w odpowiedniej rubryce to uwzględnić.

jak przekazać jeden procent na Szkołę

Mogą Państwo również przekazać nam swoje dane. Nie jest to obligatoryjne, jednak pomoże nam w imiennym podziękowaniu za Państwa pomoc oraz w informowaniu o naszych działaniach w przyszłości.

WAŻNE!

Wiele dostępnych w internecie programów do wypełniania rocznych zeznań podatkowych nie pozwala na wsparcie dowolnej, wybranej świadomie przez Państwa, Organizacji Pożytku Publicznego, a zawęża ich listę do jednej lub kilku (kilkunastu) organizacji, które mogą Państwo wesprzeć. W skrajnych przypadkach programy mają „na sztywno” wpisany jeden numer KRS, bez możliwości jakiejkolwiek zmiany przez podatnika. Polecamy więc taki program, który nie stworzy Państwu ograniczeń w wyborze już po tym, gdy wypełnią Państwo żmudnie swój PIT!

Spośród takich programów polecamy e-pity 2015 , który to program, poza brakiem blokady KRS, posiada rozbudowaną bazę formularzy podatkowych oraz możliwość wczytania wstępnie wypełnionego PIT-u (PFR) udostępnianego każdemu podatnikowi przez Ministerstwo Finansów w połowie marca. Program obsługuje także e-deklaracje, czyli możliwość wysyłki elektronicznej Państwa PIT-u do Urzędu Skarbowego.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie dotychczasowe wsparcie finansowe i każdą inną udzieloną przez Państwa pomoc!

Będziemy niezwykle wdzięczni za rozsyłanie tej wiadomości Państwa znajomym i promowanie działalności Stowarzyszenia. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z biurem CHSE.

Magdalena Milczarek
Prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego w Zielonej Górze

Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!