Poznajemy zawody naszych Rodziców

11 marca 2013

1 067W naszej szkole uczą się dzieci mądre i zdolne. Ich umiejętności i talenty są zasługą przede wszystkim rodziców, którzy również są bardzo interesujący. Dlatego też poprosiliśmy ich, by zechcieli pokazać uczniom to, czym się zajmują na co dzień.

Pierwszym odważnym został tata Wiktorii z pierwszej klasy, pan Grzegorz Kolendowicz. Pan Grzegorz jest protetykiem. Wydawałoby się, iż dzieciom, u których nadal przeważają zęby mleczne, jest to temat odległy, jednak nasz gość postarał się, by przy pomocy przywiezionych akcesoriów przykuć ich uwagę.

Z ust profesjonalisty dowiedzieliśmy się, czym różnią się zęby mleczne od stałych, dlaczego zęby czasami krzywo rosną i jak się je leczy, czym dokładnie jest mostek i skąd wziął swoją nazwę, a także mogliśmy prześledzić proces „produkcji” trzecich zębów. Wiemy jak wyglądają zęby właściwie z każdej strony i w różnej skali, gdyż pan Grzegorz przyniósł dla nas specjalne modele (niektóre z nich przygotowywał razem z Wiktorią). Można je było oglądać, dotykać, wąchać – czyli poznawać pod każdym względem.

Wizyta pana Grzegorza była bardzo miłym początkiem spotkań z ciekawymi rodzicami, które mamy nadzieję staną się tradycją w naszej szkole. Poprzeczka została postawiona wysoko, jednak zapraszamy wszystkich rodziców – i nie tylko – którzy chcieliby spróbować swoich sił, prowadząc zajęcia z dziećmi.

1 012{gallery}images/poznajemy-zawody-naszych-rodzicow/gal{/gallery}