Potrójny sukces uczniów Salomona na XVII Przeglądzie Mistrza Pięknego Czytania

22 maja 2016

mistrz-plakat 2016-dkk mniejszy

Przez kilka majowych dni trwały przesłuchania setek uczestników tegorocznej edycji Przeglądu Mistrza Pięknego Czytania. W tym roku Przegląd odbywał się pod hasłem: „Bombowa literatura – lektura”. Znamy wyniki, są iście bombowe i mamy się czym pochwalić! 🙂

Konkurs adresowany jest między innymi do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, a jego celem w zamyśle organizatorów jest utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych, uwrażliwianie na piękno żywego słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania, jak również rozbudzanie zainteresowań literaturą dla dzieci.

Spośród ponad 300 uczestników Jury, które nie miało łatwego zadania, wybrało 29 najpiękniej czytających w różnych kategoriach wiekowych.

Wśród lauretów znalazło się troje uczniów naszej Szkoły. W kategorii klas I-III – Wojtek Poniedziałek, a w kategorii klas IV-VI aż dwaj uczniowie: Zuzanna Michalska i Igor Karwan.

Wielkie gratulacje!

Laureci spotkają się w Bibliotece 4 czerwca 2016r, w Noc Bibliotek o godzinie 18. Na pewno tam z nimi będziemy i poinformujemy o tym wydarzeniu.

Acha

PLAKAT NOC BIBLIOTEK 2016