Piknik kończący projekt "Kopalnie Króla Salomona"

25 września 2011

DSC 021223 września w naszej szkole odbył się piknik podsumowujący projekt „Kopalnie Króla Salomona – szlifujemy diamenty”. Pogoda nam dopisała i sprzyjała wspólnej zabawie. Towarzyszyli nam w niej także uczniowie oraz nauczyciele z SP 21.

Dzieci z klas 0-3 bawiły się z chustą, uczniowie klas 4-6 bawili się w „węża”, co pomogło przełamać pierwsze lody i ułatwiło podział na kilka mieszanych-zarówno pod względem płci, wieku, jak i szkoły- grup. Potem nastąpiło kilka różnych konkurencji. 6 grup musiało ukończyć sześć kolejnych konkurencji, m. in. bieg slalomem z łyżeczką, na której umieszczono piłeczkę pingpongową; bieg z balonem umieszczonym pomiędzy plecami par poszczególnych uczestników, ułożenie piosenki angielskiej, próby ulokowania całej drużyny na kawałku papieru – -w miarę upływu czasu składanego na coraz mniejsze fragmenty, itp. Pozostałe grupy rozgrywały pojedynek podczas gry w „dwa ognie”.

Po ukończeniu wszystkich konkurencji zaproszono uczestników na „owocowy” poczęstunek, później ogłoszono wyniki, zaś trzy zwycięskie drużyny nagrodzono gromkimi brawami i drobnymi upominkami.

Serdecznie dziękujemy za udział w pikniku i dobrą zabawę!