Pierwszy Dzień Wiosny na sportowo

21 marca 2016

W zdrowym ciele zdrowy duch, więc do skateparku wędruje każdy zuch! Pod tym hasłem w ChSP „Salomon” zorganizowano Pierwszy Dzień Wiosny. Należy zaznaczyć, iż z inicjatywą takowego wystąpili nasi uczniowie.

21 marca 2016r. przybyli oni do szkoły taszcząc ze sobą rolki, deskorolki, ochraniacze, kaski i inne „sprzęty jeżdżące”. Pojawił się nawet rower, który budził najwięcej emocji. Jak się domyślamy, wszyscy chcieli na nim jeździć.

salomon-007

Wprawdzie pogoda nie zapowiadała rychłego nadejścia wiosny, nie stanowiło to jednak przeszkody w doskonałej zabawie. Akrobacjom, wyścigom, piruetom nie było końca. Chłopcy nieco ze sobą rywalizowali.Należało szybko, sprawnie i w dobrym stylu zjechać z dużej przeszkody. Formy zjazdu były przeróżne. Mogliśmy zaobserwować: ślizg prosty, chwiejny, „na żółwika” czy w parze.

Należy nadmienić, że nauczyciele także zapragnęli włączyć się do sportowej zabawy. Pani Agnieszka Kowalczyk postanowiła ukończyć bardzo szybki kurs nauki jazdy na rolkach. Niestety, mając przypięte do butów urządzenie z kołami, z których każde jedzie w innym kierunku powoduje, że utrzymanie równowagi nie jest rzeczą łatwą. Cóż, chyba Salomonowa starszyzna musi sięgnąć po inne sportowe akcesoria.

salomon-020

salomon-019

W zdrowym ciele zdrowy duch, więc w skateparku przebywał każdy zuch. I ja tam byłem, na rolkach akrobacje robiłem. Czym się tam zajmowałem, chętnie Wam opowiedziałem…