Pasowanie pierwszoklasistów

12 listopada 2012

Pasowanie jest wydarzeniem nadającym oficjalny status ucznia dzieciom, które po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, po to, by się w niej kształcić i rozwijać.

cc 080b

W naszej szkole uroczystość ta miała miejsce 23. października. Uczestniczyli w niej dyrekcja, rodzice pierwszaków, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie naszej szkoły.

PicMonkey Collage1

Dzieci uczęszczające do klasy pierwszej przygotowały występ nawiązujący tematyką do ich ostatnich dni w zerówce, z której przed wakacjami „wypłynęli”. Teraz zaś „wpłynęli” do pierwszej klasy i nadszedł czas powiedzieć „tak” przygodzie odkrywania głębokich wód wiedzy i nauki.

PicMonkey Collage2

Gdy uczniowie zaprezentowali się w śpiewie i recytacji na scenę wkroczyła pani wicedyrektor, Dorota Brylla, która w pięknych słowach wyjaśniła dzieciom i rodzicom, co znaczy bycie uczniem, jakie są jego obowiązki, ale także to, ile przyjemności daje nauka. Dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, a na pamiątkę tego ważnego wydarzenia otrzymały dyplomy. Ważną chwilą była także wspólna modlitwa, w której wszyscy pobłogosławili nowe diamenty w kopalni „Salomona”.

cc 055n {gallery}images/pasowanie-2012/gal{/gallery}