Pamiętamy o prześladowanym Alimujiang Yimiti

6 czerwca 2013

W naszej Szkole dzieci po raz kolejny rysowały obrazki pocieszenia dla cierpiącego prześladowanie chrześcijanina – tym razem dla Alimujianga Yimiti z Chin.

PicMonkey Collage Alimujiang Yimiti-1

mi Alimujiang YimitiWe wrześniu 2007 r. chińskie władze nakazały zamknięcie firmy prowadzonej przez Alimujianga Yimiti i oskarżyły go o „głoszenie chrześcijaństwa wśród Ujgurów” pod pozorem prowadzenia działalności gospodarczej. W styczniu 2008 r. Alimujiang został aresztowany i oskarżony o „działalność wywrotową i zagrażanie bezpieczeństwu narodowemu”. Są to przestępstwa karane śmiercią. Alimujiang, były muzułmanin, został chrześcijaninem ponad 10 lat temu i działał bardzo aktywnie w rozwijającym się ujgurskim kościele. 27 maja 2008 r. odbyła się rozprawa, która ze względu na „niewystarczające dowody winy” zakończyła się skierowaniem sprawy Alimujianga do ponownego rozpatrzenia przez chiński Urząd Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

6 sierpnia 2009 r. Alimujiang Yimiti został skazany na 15 lat więzienia.

Kolejny los uwiezionego chrześcijanina poruszył nasze serca  wysyłamy do niego list zachęty 

Alimujiang Yimiti

Dziękuję Bogu za Twoją wytrwałość w wierze. Modlę się, abyś zawsze czuł ogarniające Cię ramiona naszego Pana. Gdy jedna część ciała cierpi, cierpi całe ciało. Wielu chrześcijan na całym świecie wstawia się za Tobą.

Psalm 23:4

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska mnie pocieszają.