Owoce

5 maja 2014

Pokazujemy dzieciom różne owoce 🙂

PIGWA – pochodzi z Azji, twarda , kwaśna, nazywana Polską cytryną, na surowo rzadko spożywana, ale chętnie przetwarzana na konfitury, syropy, kompot.

PAPAJA – kryje w sobie niespodziankę, na zewnątrz jest Zielona, a w środku pomarańczowa i ma dużo małych czarnych pestek. Owoc jest bogaty w witaminy. Owoce mogą być spożywane na surowo, nadają się również na przetwory. Wytwarza się z nich marmoladę, napój alkoholowy, kandyzuje się je oraz konserwuje w puszkach.

POMELO – inaczej nazywany pomarańczą olbrzymią. Jest największym owocem z rodziny cytrusów, smakuje trochę jak grejpfrut ale jest mniej gorzki. Im cięższe pomelo tym lepszy smak, waga potrafi dochodzić do 2 kg. Ma wiele witamin. Wzmianki o dzikich pomarańczach olbrzymich można spotkać w chińskiej literaturze z I stulecia p.n.e. Dla Europejczyków pomarańcza olbrzymia została odkryta w Palestynie w 1187 r. n.e.

A teraz opiszę pewien owoc a waszym zadaniem jest wyobrazić go sobie i odgadnąć co to za owoc J

Roślina na której rośnie jest owłosiona oraz silnie rozgałęziona. Delikatny owoc, żółty, mała kuleczka. Tak naprawdę to zjadamy kwiat J kwaskowaty smak, małe pesteczki w środku. Jest to kuleczka zamknięta w jakby papierowej osłonce.

Wyobrażenie sobie tego owocu jest bardzo trudne bo go nie widzimy. Nawet jak opisuje ten owoc to nadal jest trudno go sobie wyobrazić.

Podobnie człowiek ma niepełną wiedzę o tym kim naprawdę jest Bóg. Tak naprawdę nikt z nas nie widział Boga, musimy Go sobie wyobrazić. Ale Bóg znalazł doskonały pomysł co zrobić, aby ludzie Go lepiej poznali. Dał swojego Syna Jezusa Chrystusa. Urodził się Syn Boży. Jezus chodził po ziemi, przekazywał zasady, wytyczne, mogliśmy poznać jego naturę. Teraz będziemy świętowali narodziny Jezusa, pamiętajmy że nie jest to tylko czas prezentów, odpoczynku, radości, ale też zastanowienia się jaki dar Jezus dla nas miał, jak żył, co chciał nam pokazać swoim życiem.

Tak jak ten owoc do tej pory nieznany, może stać się znany, tak Bóg przez Jezusa nam się objawił.

A ten owoc to MIECHUNKA 🙂