OPEN DOORS POLSKA – Spotkanie na temat prześladowanych chrześcijan

25 listopada 2011

image20120211125 listopada gościliśmy w naszej szkole p. Justynę Kuleszę z organizacji Open Doors Polska. Open Doors to międzywyznaniowa i międzynarodowa organizacja udzielająca pomocy chrześcijanom, którzy są prześladowani za wiarę w Jezusa Chrystusa w ponad 50 krajach. Dzięki służbie informacyjnej donosi w tzw. wolnym świecie w kościołach, w polityce czy w mediach o tym, gdzie chrześcijanie są prześladowani, jaka pomoc jest im potrzebna oraz wzywa wszystkich wierzących do modlitwy za nich.

Na spotkaniu dzieci mogły dowiedzieć się, jak trudna jest sytuacja ok. 100 milionów wierzących w tych krajach świata, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane (np. Egipcie, Tunezji, Nigerii, Korei Płn), a dostęp do Biblii ograniczony lub niemożliwy. Poznały też kilka historii dzieci, które mieszkają w takich krajach i płacą wysoką cenę za swoją wiarę – Leah z Iraku, Eso z Indii i Yati z Indonezji. Dowiedziały się, że mogą pomóc prześladowanym modląc się o nich regularnie. Miały także okazję obejrzeć Biblie w języku chińskim i arabskim.

Wszyscy byli poruszeni i zachęceni do modlitwy. Ważne było, że mogliśmy wszyscy docenić to, że żyjemy w wolnym kraju, gdzie Biblia jest łatwo dostępna, że możemy modlić się w kościołach i w szkole. Postanowiono zorganizować akcję wysyłania kartek do więźniów lub dzieci z domu schronienia prowadzonego przez Open Doors w Kolumbii.

Cytatem, który oddaje sytuację chrześcijan prześladowanych dla Jezusa, ale nie dających się złamać, ukazał nam werset:

Zewsząd znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy.
2 Kor. 4,8-9

{gallery}obrazy-stara-strona/wydarzenia/open-doors-polska{/gallery}