Niezwykli goście - niezwykłe spotkania

11 lutego 2016

Salomon szlifuje diamenty, ale najpierw trzeba taki diament odkryć.

Najlepszym sposobem na zaszczepienie bakcyla jest zaprezentowanie dzieciom ludzi o różnych pasjach, talentach, zdolnościach. Często ludzi „pozytywnie zakręconych”. Z tego powodu w szkole często goszczą  osobistości, pisarze, aktorzy, muzycy, zbieracze. Raz w miesiącu odwiedzają nas artyści z filharmonii.

Jednak nie są to tylko muzycy. Byli już bębniarze, byli śpiewacy, tancerze, a nawet kolekcjoner dzwonków.

W grudniu zaprezentowano nam polskie tańce ludowe. Było bardzo skocznie i kolorowo. Tancerze omówili stroje ludowe i zatańczyli dla nas Poloneza, Mazura, Krakowiaka, Kujawiaka i Oberka z przytupem. Mogliśmy nawet zatańczyć razem z nimi oraz przymierzyć serdaki i wianki.

Dziękujemy za wspaniałą rozgrzewkę przed lekcjami. 🙂

FOTO: Monika Patryn

W styczniu natomiast odwiedził na niesamowity człowiek, pasjonat, kolekcjoner Pan Marian Łysakowski.

salomon-21

Pan Marian kolekcjonuje dzwonki i janczary. Dzwonki o różnych brzmieniach, niektóre skromne i proste, inne bogato zdobione, pochodzące z różnych zakątków świata.

W swoim zbiorze Pan Marian ma ponad 700 dzwonków z 65 krajów na 6 kontynentach i z 80 miast Polski. Swoją kolekcję systematycznie powiększa o nowe zdobycze. W 2005 roku „Teleekspress” zaliczył Pana Mariana do „Galerii ludzi pozytywnie zakręconych”.

Dziękujemy, że zechciał Pan się z nami podzielić swoją pasją.

Może któryś z uczniów Salomona zachwyci się tańcami ludowymi na tyle by również zacząć tańczyć lub  sam zacznie kolekcjonować ciekawe przedmioty. Kto to wie…


Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Bądź na bieżąco

Wprowadź swój adres email aby otrzymywać powiadomienia o nowościach na naszej stronie.

Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców