Naukę rozpoczęliśmy zdrowo i na sportowo

4 września 2016

W tradycji polskiego szkolnictwa tak już jest, że, gdy 1 września radośnie przywitamy szanownych nauczycieli oraz kolegów i koleżanki, nastaje drugi dzień tegoż miesiąca. Oznacza to, że trzeba zapakować swój nowy plecak. Włożyć do niego książki, zeszyty, pyszne kanapki, komplet długopisów oraz kredek i wyruszyć na naukową przygodę.

Jakież było zaskoczenie na wieść, że Dyrekcja naszej szkoły przygotowała w tym roku dla naszych milusińskich ogromną niespodziankę. Zamiast mundurka mogli oni założyć strój sportowy, a w plecaku w miejsce książek pojawiły się urządzenia sportowe. Niektórzy przybyli z deskorolką, rowerem, itp.  W jakim celu? 2 września w Salomonie odbyła się olimpiada.

salomon-104719

Wszyscy uczniowie zostali podzieleni na sześć drużyn. Każda brała udział w konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli. Ci także stanęli do sportowych zmagań. Mieliśmy okazję ścigać się, przeciągać linę, napełniać kubek wodą przeniesioną za pomocą gąbki,  skakać obunóż wokół pachołków, itp.

Konkurencje, w których należało wykazać się szybkością, zwinnością, taktyką oraz fakt rywalizowania z innymi budziły wiele emocji. Nie byli od nich wolni nauczyciele, którzy głośno dopingowali członków swoich drużyn i żywo interesowali się ostatecznym wynikiem.

Ukoronowaniem sportowych zmagać, nagrodą dla zwycięzców oraz pocieszeniem dla pokonanych były gry i zabawy w skate parku. Wierzymy, że w przyszłym roku Dyrekcja przygotuje dla nas równie emocjonującą niespodziankę.