NABÓR NA ROK SZKOLNY 2020/2021

• NABÓR NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa ,,Salomon”, jest miejscem, w którym razem z rodzicami odpowiednio przygotowujemy dziecko do wejścia w dorosłość na poziomie zarówno emocjonalnym, duchowym, jak i społecznym. Zdobyta i utrwalona wiedza oraz kreatywne myślenie pomagają naszym absolwentom bez przeszkód odnaleźć się w każdej sytuacji życiowej. Uczniowie naszej szkoły mają niepowtarzalną okazję do nauki opartej na pełnej akceptacji i troski ze strony nauczycieli. Naszym celem jest, aby dzieci przez wzajemne uczenie się, doświadczanie i rozmaite zadania grupowe mogły w pełni wykorzystać swój potencjał. Wierzymy w to, że dzieci są darem Bożym, który należy pielęgnować i wzmacniać w jego obdarowaniach. Naszą myślą przewodnią jest więc werset: „Pouczaj dziecko w drodze, którą ma iść, a gdy się zestarzeje, nie odstąpi od niej„, Księga Przysłów 22, 6.

Misja i wartości

Naszą misją jest wspieranie rodziców w wychowaniu, w oparciu o wspólne dla nas wszystkich wartości zawarte w Piśmie Świętym oraz zachowanie wysokiego poziomu kształcenia.

Metody

Kształcąc sięgamy zarówno do dobrych, sprawdzonych praktyk pedagogicznych, jak również stosujemy nowoczesne metody nauczania. Nasi uczniowie wszechstronnie się rozwijają i są dobrze przygotowani do kolejnego etapu swojej edukacji.

Co nas wyróżnia?

• kameralne klasy,

• język angielski pięć razy w tygodniu już od kl. I,

• język niemiecki (jako drugi język) dwa razy w tygodniu,twórcze nauczanie wykorzystujące m.in. metody zaczerpnięte z pedagogiki C.Freineta (sprawności zamiast ocen),

• wykwalifikowana, zaangażowana kadra pedagogiczna

• stały dostęp do pedagoga i logopedy,

• nauka zasad kultury osobistej w ramach przedmiotu komunikacja,zajęcia na basenie ujęte w planie lekcji,

• edukacja przez szachy w klasach I­II,współpraca zagraniczna i realizowanie projektów w ramach ERASMUS+,

• jednozmianowy system lekcyjny,

• opieka dla wszystkich uczniów od 7.00 do 17.00,

• smaczne posiłki,

• ciekawe zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów (np. Gry logiczne i łamigłówki matematyczne, kółko wokalne, zajęcia plastyczne, kółko tenisa stołowego, zabawy z językiem angielskim lub niemieckim, klub gier planszowych, kółko historyczne, matematyczny Kangur, kółko Język polski – to lubię!).