Musical „Najwspanialszy Dar“ - Jasełka najmłodszych uczniów Salomona

19 grudnia 2012

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych kalendarzowych świąt i zarazem najbardziej przez nas oczekiwane. Według kalendarza gregoriańskiego przypada na dzień 25 grudnia – poprzedza je wieczór i noc wigilijna, czyli czas oczekiwania.

DSC04043

W poniedziałek, 17 grudnia, w naszej szkole odbył się bożonarodzeniowy musical pt. „Najwspanialszy Dar”. Przygotowały go dzieci z młodszych klas. Poprzez pełne energii i radości piosenki dzieci opowiadały nam o tym, co wypływa z ich serc. A prosto z dziecięcych serc, po liniach melodii, płynęły słowa oraz czysta dziecięca miłość. To, że Bóg kocha człowieka i że to Boży Syn jest największym darem, który przyszedł do nas, aby nadać życiu sens i wypełnić je miłością! W tej radosnej przygodzie towarzyszyli nam rodzice i nauczyciele.

DSC04046eOpowieść o narodzinach Jezusa w wykonaniu dzieci wprowadziła wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku… Radosny śpiew uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, co niosą z sobą Święta Bożego Narodzenia i że są już blisko.

Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie otrzymali gromkie brawa, które były wyrazem uznania publiczności za piękne przedstawienie. Występ był niesamowitym przeżyciem zarówno dla aktorów, jak i dla Rodziców, którzy przyszli obejrzeć swoje pociechy. Zapanowała rodzinna, ciepła atmosfera. Była to wspaniała okazja do złożenia życzeń, do wzruszeń i rozmów, których nigdy nie brakuje.

Musical przygotowały Panie Karolina Hołownia i Agnieszka Kowalczyk.

{gallery}images/jaselka-maluchow-2012/gal{/gallery}