Mniszek lekarski

5 maja 2014

Mniszek lekarski potocznie nazywany mleczem jest bardzo pospolitą rośliną. Można powiedzieć że rośnie wszędzie J Każdy ją zna. Liczy w Polsce 380 gatunków. Jako pierwszy kwitnie wiosną na łąkach, trawnikach. Jednak mało kto uważa go za kwiat szlachetny, szczególnie piękny J Jak myślicie dlaczego dziś opowiadam i mniszku, niepozornej roślinie. Czy mniszek może mieć jakiś związek z Biblią, naszą wiarą w Chrystusa.

Korzeń – palowy, gruby. Korzeń czerpie wodę i składniki mineralne. Mlecz zapuszcza korzeń bardzo głęboko w ziemię. Jest go trudno wyrwać, jest symbolem pewnego oporu. Nawet kiedy roślina przekwita, traci już wszystko korzeń trwa.

My również dzięki Słowu Bożemu jesteśmy OPORNI, jak ten korzeń, niepokonani. Jak znamy i czytamy Słowo Boże to TRWAMY. TRUDNO NAS WYRWAĆ.

Kwiat – mniszek jest intensywnie żółty, to jego sposób na gościnność i zwabienie owadów. Nektarem mniszka posila się wszystko co fruwa nad łąką, a liśćmi żywi się wile zwierząt.

Także Jezus, jego nauczanie, życie zaspokaja nasz wewnętrzny głód. Jeśli tylko chcemy to Jezus może być naszym pożywieniem duchowym.

Nasionko – jest w formie spadochronu. Jest to sposób mniszka do rozmnażania się. Potrzebuje też wiatru, może dzięki temu pokonywać duże odległości.

My możemy być symbolem takiego nasionka, czasami ukrywamy naszą wiarę w Chrystusa. A możemy w głoszeniu ewangelii być jak te nasionka daleko dolatujące.

Dziś Jezus potrzebuje naszego języka, rąk, nóg aby dalej przekazywać moc zbawienia.

Modlitwa:

Tak jak mniszek głęboko i mocno zakorzenia się w glebie i z trudem można go wyrwać, pozwól nam całkowicie zakotwiczyć się w Tobie w miłości, nadziei i zaufaniu.


Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców