Misiowe Święto

5 grudnia 2014

             „Na dobranoc – dobry wieczór miś pluszowy śpiewa wam” – w ten sposób nieco starsi wielbiciele niedźwiadków dowiadywali się, że oto zaczyna się dobranocka, w której główną rolę zagra pluszowy bohater o charakterystycznie klapniętym uszku. Na szczęście, okazało się, że postać ta jest dobrze znana uczniom „Salomona”. Rodzice nie ukrywali tego, iż bardzo cieszy ich ten fakt. Były to bowiem bajki mądre, ciekawe i pozbawione przemocy.

Nie o bajkach jednak rozprawiano w ostatnim tygodniu listopada, lecz o ich bohaterach – pluszowych misiach. W szkole postanowiono bowiem uczcić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w poniedziałek 24 listopada 2014 roku uczniowie klas IV – VI napisali wzruszające listy do pluszowych przyjaciół, w których podkreślali, iż maskotki te będą zawsze posiadały w ich sercach miejsce szczególne jako te, do których przytulali się w dziecięcych dolach i niedolach. Adepci przedszkola oraz uczniowie klasy I z własnej inicjatywy, co należy zaznaczyć, wykonali w sposób niezwykle pomysłowy życzenia dla misia. Sądzić należy, że najbardziej cieszyłby się on z garnka miodu. Takowy zresztą został na plakacie umieszczony.\

W górnej świetlicy zorganizowano wystawę pluszaków, wzbogaconą ciekawą i pouczającą gazetką ścienną zaprojektowaną
i wykonaną przez Justynę Mazurek z klasy IV oraz jej mamę – Panią Małgorzatę Mazurek.

Najwięcej emocji wzbudziło jednak wykonywanie misiowych portretów. W tym celu każda klasa otrzymała kontur niedźwiedzia, który należało wypełnić za pomocą przyniesionych do szkoły materiałów plastycznych i nie tylko. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością. Każdy portret był inny, niebanalny, ze starannie dobranymi elementami.

Istotnym elementem obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia była impreza świetlicowa. 25 grudnia 2014 r. „Szanowny Jubilat” oraz jego asystentka przygotowali dla najmłodszych milusińskich szereg zabaw i konkursów, w których należało miedzy innymi wykazać się znajomością imion misiów (na podstawie ich wizerunków) oraz tytułów bajek, w których wspomniani bohaterowie brali udział. Zadanie to nie sprawiło dzieciom większej trudności. Problematyczny pozostał Miś Colargol, którego nikt jeszcze nie znał. Mieliśmy okazję poznać „misia, który zawsze śpiewać chciał”. Wiele emocji wzbudziły ponadto wybory „Misi” i „Miśtera” świetlicy. Każdy uczestnik zabawy pragną, aby to jego maskotka zdobyła największą ilość głosów
i wspomniany tytuł, dlatego też nie szczędził jej pochwał i kompletów.

„Jestem sobie mały miś, śmieszny miś. Znam się z dziećmi nie od dziś” – tak piosenkę o sobie kończył mądry niedźwiadek w kraciastej piżamce. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w CHSP „Salomon” pozwoliły przekonać się, że to prawda. Jest to ogromny powód do radości, bo któż z nas nie wspomina z nostalgią swojego pluszowego najlepszego przyjaciela.

DSC02172a

DSC02185a

DSC02197a

DSC02210a

DSC02218a

DSC02226a

DSC02240a

 


Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców