Międzyszkolny Festiwal Piosenki i Poezji Patriotycznej 2018/2019 r.

21 listopada 2018

11 listopada 2018r. Chrześcijańska Szkoła Podstawowa ,,Salomon” zorganizowała VIII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej, który już od kilku lat uświetnia miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości. W Palmiarni zgromadzili się wspaniali goście: kombatanci, władze miasta oraz młodzi artyści wraz z opiekunami.

Na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości, Festiwal został połączony z Konkursem Poezji Patriotycznej. Spośród wielu wierszy napisanych przez uczniów zielonogórskich szkół wyróżniono i nagrodzono trzynaście utworów. Pięć z nich zaprezentowano na koncercie. Odczytali je zaproszeni goście. Ich wspaniała interpretacja i piękna zapowiedź wzbogaciły utwory i wyróżniły młodych poetów. Serdecznie gratulujemy naszym kolegom: Janowi Mieszkiełło i Grzegorzowi Brzozowskiemu, którzy znaleźli się wśród laureatów konkursu.

W koncercie udział wzięli uczniowie z 9 szkół podstawowych, ZOK oraz ze studia muzycznego „Tonika”. Wszyscy zaprezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny. Za swoje zaangażowanie i piękne występy otrzymali nagrody, dyplomy i podziękowania. Pani Wiceprezydent Wioleta Haręźlak dziękując uczestnikom i wręczając nagrody powiedziała ,że ,,Dzisiaj wszyscy wygrali i wszyscy śpiewali dla Niepodległej.”

CHSP „Salomon” reprezentował uczeń IV klasy, Wojciech Poniedziałek, który zaśpiewał piosenkę pt. ,,Biały krzyż”. Serdecznie gratulujemy Wojtkowi pięknego występu!

Zarówno część poetycka, jak i festiwalowa, dostarczyły wszystkim zgromadzonym moc emocji – były łzy wzruszenia, ale i radości z odzyskanej przez naszą Ojczyznę wolności. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie, przy akompaniamencie słowa i pieśni patriotycznych, świętować stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Laureatom raz jeszcze gratulujemy, a wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!

Poniżej obejrzeć można cały Festiwal i wszystkie występy wokalne jego uczestników.

Za nami wyjątkowy patriotyczny festiwal!