Mali Ratownicy

8 grudnia 2011

logoProgram „Mali Ratownicy” realizowany w szkołach i przedszkolach ma na celu nauczenie dzieci, by nie przechodziły obojętnie obok ofiar wypadków i aby umiały zachować spokój i udzielić pomocy w potencjalnie niebezpiecznych sytuacjach.

Corocznie rośnie liczba wypadków, urazów i zatruć dzieci w domach, w najbliższym otoczeniu miejsca zamieszkania i w szkołach lub w drodze do niej. Program pod hasłem „Mali Ratownicy” ma dotyczyć pierwszej pomocy, której udzielić może nawet dziecko – często zdarza się, że jeden telefon czy wezwanie przez nie na pomoc dorosłego uratowało komuś życie.

8 grudnia wszystkie dzieci z naszej szkoły także wzięły udział w szkoleniu. Nauczyli się podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy i korzystania z numerów alarmowych. Ćwiczyli na sobie bandażowanie, tamowanie krwotoków; potrafią ocenić stan poszkodowanego i ułożyć go w pozycji bezpiecznej. Uczniowie dowiedzieli się, jak poprawnie wykonać wdechy ratownicze i uciski klatki piersiowej. Swoje umiejętności dzieci ćwiczyły na fantomach, a układanie w pozycji bezpiecznej – na kolegach i koleżankach z klasy.

Zapraszamy rodziców i dzieci do wejścia na stronę internetową, gdzie znajdują się informacje o akcji oraz gry: http://www.maliratownicy.eu/

{gallery}obrazy-stara-strona/wydarzenia/mali-ratownicy{/gallery}