Koncert w ramach Akademii Jazzu

29 listopada 2015

gtoj-logo

Zielonogórskie Stowarzyszenie Jazzowe przy współpracy z Uniwersytetem Zielonogórskim zorganizowało koncert w ramach Green Town of Jazz – większego przedsięwzięcia, połączonego z konferencją naukową oraz warsztatami jazzowymi. Koncert odbył się w czwartek 19 listopada 2015 r. o godz. 12.00 w Auli Uniwersytetu Zielonogórskiego. W ramach koncertu wystąpiła młoda, utalentowana artystka hiszpańskiej sceny jazzowej Andrea Motis z zespołem Joan Camorro Group.

salomon-1

Uczniowie „Salomona” także tam byli, a oto ich wrażenia:

Na koncercie jazzowym można było posłuchać jazzu, nie w ojczystym języku i nie w wykonaniu Polaków tylko kogoś innego. To było bardzo ciekawe zdarzenie. Nie zawsze może nas coś takiego spotkać. W pewnej części koncertu było można nawet zadawać pytania! Jakby tylko to była codziennośc w szkołach podstawowych to w wakacje wszyscy by za nią tęsknili. Ten koncert był fenomenalny i bardzo mi się podobał. Nawet jak pytałam się koleżanek, które podobno nie lubią jazza powiedziały, że polubiły go. To było bardzo fajne zdarzenie i szkoda, że takich koncertów nie ma więcej. Niestety nie mogliśmy zostać na tym koncercie do końca, lecz i tak się cieszę, że nauczyciele w naszej szkole nie myślą tylko o nauce, lecz myślą też o rozrywce, nie tylko dla nas ale i też dla nich samych.

— Kemi Lasege

Na koncercie jazzowym występowali: pani śpiewająca i grająca na trąbce, pan grający na perkusji, pan grający na gitarze klasycznej i pan grający na kontrabasie i saksofonie.
Na koncercie jazzowym podobało mi się to, że to co grali brzmiało naprawdę dobrze jeszcze z pani graniem na trąbce i śpiewaniem  to brzmiało idealnie. Jak pan zaczął też grać na saksofonie to było super! Jeszcze nigdy nie słuchałem jazzu i nie wiedziałem, że jazz brzmi tak świetnie. To wszystko było tak jak po miodzie szło tak pokolei i nawet nie usłyszałem ani jednego błędu, ale do tego to dużo musieli ćwiczyć, żeby nie zrobić błędu ani nawet jednego błędu i im gratuluję. Nie tylko z tego powodu im gratuluje, ale to wyszło normalnie super, dlatego im gratuluję. Ten koncert był świetny, nie mam do niego ani jednej uwagi.

— Ife Lasege

Na koncercie Jazzu było ciekawie. Długo trwał, ale nawet dobrze. Większość piosenek było o miłości. Piosenki były usypiające i kołysające do snu. Podobał mi się ten koncert bo nawet lubię jazz.

— Adam MIlewski

19 listopada byliśmy z klasa na koncercie Jazzu. Występowała tam trupa z Hiszpanii :). Początkowo było nudno i głośno, bo przyszliśmy za wcześnie, ale gdy zaczęli grać wszystko się zmieniło.

— Michał Mirkowski

salomon-2