Sukces Hani Mirkowskiej

1 marca 2017

23 lutego w sali Hydro(za)gadka w Zielonogórskim Ośrodku Kultury odbył się Turniej Jednego Wiersza dla uczniów szkół podstawowych. Młodzi poeci zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III i klas IV-VI. Jury w składzie: Maria Dokowicz, Elżbieta Wancław-Chłopik i Natalia Dyjas przyznało nagrody i wyróżnienia.

Chrześcijańską Szkołę Podstawową „Salomon” reprezentowała uczennica klasy czwartej – Hanna Mirkowska. Napisała ona wiersz pt. „Schronisko”. Liryk, którego podmiotem lirycznym jest porzucony pies, zyskał aprobatę komisji. Efektem tego było zaproszenie naszej uczennicy do drugiego etapu, w którym to prezentowała ona swój utwór przed jury i publicznością.

Hania nie tylko napisała świetny, chwytający za serce wiersz, ale także włożyła dużo pracy w to, aby odpowiednio go opracować i przedstawić publiczności. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.