„Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę" - Sprzątanie Świata 2012

21 września 2012

plakat2012-grafika l

20 września 2012 roku dzieciaki z naszej Szkoły wzięły udział w międzynarodowej akcji Sprzątanie Świata, w tym roku odbywającej się pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”.

To już 19. edycja tego międzynarodowego wydarzenia, organizowanego w Polsce przez Fundację Nasza Ziemia przy udziale wielu tysięcy osób. Kampania „Sprzątanie świata” udowadnia, że każdy, nawet maluch, jeśli tylko chce – może w konkretny sposób pomóc przyrodzie.

Koordynatorką akcji w Szkole była nasza nauczycielka przyrody, pani Agnieszka Kowalczyk, która przybliżyła uczniom cel i ideę tegorocznego „wielkiego sprzątania”.

Dzieciaki zaopatrzone w rękawice ochronne i worki do segregacji odpadów podzieliły się na 2 grupy – maluchy sprzątały teren wokół Szkoły, a starsze dzieci pobliski las.

Dzieci zdziwione były ilością śmieci, które zastały na miejscu. Pokazuje to, jak wiele pracy trzeba wykonać, aby następne pokolenia potrafiły szanować przyrodę.

W przyszłym roku na pewno także włączymy się do akcji!

{gallery}images/sprzatanie-swiata-2012{/gallery}