Kiermasz Bożonarodzeniowy na rzecz Szkoły Podstawowej w Peneszeszti na Mołdawii

11 grudnia 2013

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i jak co roku jest to czas w naszej szkole, w którym staramy się obdarowywać innych. W tym roku, zorganizowaliśmy  Kiermasz Bożonarodzeniowy, aby  pomóc szkole podstawowej w Peneszeszti na Mołdawii.

wejscie-glowne

To nie jest pierwsza akcja pomocy dla tej szkoły organizowana przez Chrześcijańską Szkołę Podstawową „Salomon”. W poprzednich latach organizowaliśmy już zbiórki zabawek, artykułów szkolnych dla uczniów tamtejszej szkoły we współpracy z Misją Przyjaciół Dzieci. Zamieszczamy kilka zdjęć z tamtejszej szkoły oraz list z podziękowaniem, który trzymaliśmy od Dyrekcji szkoły, pani Tatiany Dawid.

W tym roku chcielibyśmy uzbierać 1300 zł na zakup projektora, który zostanie przekazany szkole podczas zimowego wyjazdu misyjnego w lutym 2014 roku.

klasa-2

Apostoł Paweł w liście do Koryntian pisał:

Nie chodzi o to, by inni mieli ulgę, a wy obciążenie, lecz chodzi o równość; w obecnym czasie niech wasz nadmiar wyrówna ich niedostatek, by ich nadmiar służył na pokrycie waszego niedostatku, ażeby była równość.
(2 list do Koryntian 8, 13-14)

Można nam pomóc i wesprzeć naszą akcję kupując kartkę świąteczną, dzbanek świąteczny, stroiki świąteczne lub lampiony świąteczne na świeczki. Wszystkie te rzeczy zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły w czasie zajęć świetlicowych.

Bardzo dziękujemy za pomoc!

Zdjęcia ze szkoły w Peneszeszti

{gallery}images/2013-2014/2014-010-Kiermasz_Bozonarodzeniowy{/gallery}