Jasełka

14 grudnia 2011

image20120211114 grudnia o godzinie 17 w naszej szkole odbyły się Jasełka grupy starszej, czyli klas 4 – 6. Krótki program artystyczny (autorstwa p. Małgorzaty Kierepy) zobrazować miał przemianę, jaka powinna, i może, dokonać się w każdym z nas podczas spotkania z tym, który narodził się w stajni, między bydłem; umarł na krzyżu,między grzesznikami, a teraz zasiada na tronie: Jezusem Chrystusem.

Podczas Jasełek uczniowie mieli możliwość zaprezentowania swych talentów aktorskich – zwłaszcza komicznego – i za to należą im się gromkie brawa! Muzyczna oprawa przedstawienia – dzieło p. Niriny Siwak – wprowadziła nas wszystkich w nastrój Bożonarodzeniowych spotkań. Przepiękne kolędy – w wykonaniu dziewcząt – uczestniczek Kółka Wokalnego oraz wszystkich uczniów klas 4-6 – wzmogły jedynie naszą tęsknotę za tymi najpiękniejszymi ze świąt. Warto dodać, iż w tym roku – wyjątkowo – postanowiliśmy zaprosić do wspólnego kolędowania wszystkich naszych gości i – ku naszej olbrzymiej radości – nie zawiedliśmy się! „Wśród nocnej ciszy” i „Przybieżeli do Betlejem pasterze” rozbrzmiewały bowiem mnogością głosów i tonacji. I to właśnie nasi wyjątkowi goście – rodzice, dziadkowie, rodzeństwo – sprawili, że ten Wieczór Kolęd był tak udany i upłynął w tak przyjaznej atmosferze. Warto dodać, że w tym roku – podobnie jak w poprzednich – zaprezentowały się także indywidualnie nasze muzycznie uzdolnione uczennice, które swą grą na pianinie i skrzypcach dodatkowo upiększyły nasz występ. Po części oficjalnej nastąpiła ta nieoficjalna – pełna wspólnych rozmów i zabawy. Mamy nadzieję, że Jasełka pomogły nam wszystkich zrozumieć sens i istotę świąt Bożego Narodzenia oraz skierowały nasze myśli ku Temu, który tego dnia jest najważniejszy…

Uczniowie klas 0-3 zaprosili swych rodziców na wspólne kolędowanie w piątek 16 grudnia. Każda z klas zaprezentowała przygotowana przez siebie kolędę. Zerówkowicze zaśpiewali wspólna dla wielu narodów kolędę „Cicha noc”, klasa 1 zaprezentowała pastorałkę pt.”Świeć gwiazdeczko”. Drugoklasiści natomiast porwali wszystkich do chwalenia Boga poprzez nowoczesna wersję kolędy „Do szopy”, zaś uczennice klasy 3 zaśpiewały „Dzisiaj w Betlejem”.W ten wieczór kolęd również kółko wokalne”Do-re-mi” zaprezentowało utwory „Hej w dzień narodzenia” oraz „W ubogiej stajence”. Naszą uroczystość uświetnił także występ grupy tanecznej „Raz, dwa trzy” oraz występy uczniów z rodzicami.

{gallery}obrazy-stara-strona/wydarzenia/jaselka{/gallery}


Skomentuj

Skomentuj