Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy?

12 maja 2012

seminarium dla nauczycieli, rodziców i pedagogów Z DR KARLEM I SHANNON WENDT

Serdecznie zapraszamy nauczycieli, pedagogów i rodziców na seminarium pt. „Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy”, które dotyczyć będzie problemu poruszania z dziećmi trudnych treści takich jak seks, śmierć, ciężka choroba, problemy finansowe itp.

Termin: 2 czerwca 2012r, w godz. 10.00-15.00
Miejsce: Centrum Integracji Społecznej, ul. Staszica 4, Zielona Góra

Podczas seminarium będzie się można dowiedzieć:

• Czy warto rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy?
  • Co jest krępujące dla dorosłych, a co dla dzieci?
  • Jak dzieci rozumieją seksualność?
  • Jak dziecko rozumie pojęcie śmierci?
  • Jak i kiedy wytłumaczyć dziecku, czym jest śmierć ?
  • Jak i kiedy wytłumaczyć dziecku kwestie związane z seksualnością?
  • Jak pomóc dziecku wyznaczyć granice?
  • Co to jest sytuacja wychowawcza i jak dobrze ją wykorzystać?
  • Jak efektywnie komunikować się z dzieckiem? – zasady relacji otwartego dialogu.
  • Jakie są korzyści wynikające z pozytywnej relacji rodzic – dziecko?

{slide=Zobacz film o seminarium}

{slide=Zobacz plakat}trudne-tematy-plakat

{/slide}

Aby wyjść naprzeciw potrzebom rodziców postanowiliśmy zorganizować opiekę dla dzieci rodziców uczestniczących w seminarium, w formie warsztatów plastycznych i ruchowych. Warsztaty odbędą się jeśli zgłoszone zostanie co najmniej 10 dzieci. Koszt zapisania dziecka na warsztaty to 10 zł.

Warsztaty przeznaczone sa dla dzieci w wieku 4-10 lat.

Do poprowadzenia tego seminarium zaprosiliśmy wyjątkowych mówców ze Stanów Zjednoczonych dr Karl’a i Shannon Wendt. Są oni od ponad 25 lat wykładowcami na różnych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych. Regularnie przemawiają na seminariach, konferencjach, zlotach młodzieży i agencjach rządowych w sprawach związanych z małżeństwem, rodzicielstwem, randkowaniem i stresem.

Karl Wendt ma tytuł doktora terapii rodzinnej i małżeńskiej, prowadzi tygodniowy program w lokalnej stacji telewizyjnej KSN, w którym porusza problemy z dziedziny psychologii i poradnictwa. Karl jest również dyrektorem Chrześcijańskiego Centrum Poradnictwa w Joplin.

Shannon Wendt jest magistrem języka angielskiego i sztuki przemawiania. Od ponad 10 lat jest dyrektorem „Connection Institute”, departamentu kliniki medycznej „LifeChoices”, który jest odpowiedzialny za edukację młodzieży w dziedzinie „zdrowia seksualnego i relacji” w 14 szkołach.

Napisali razem dwie książki: „Chcę rozmawiać z dzieckiem o seksie” oraz „Chcę rozmawiać z moim nastolatkiem o seksie”. Oprócz tego Karl i Shannon są świetnymi aktorami i komikami. Ich nadzwyczajne poczucie humoru i talent aktorski w znacznym stopniu urozmaicają wszystkie ich wystąpienia.

Dr Karl i Shannon Wendt byli już zaproszeni do Polski w 2010 roku, kiedy w ramach promocji swojej książki, poprowadzili seminaria pt. „Jak rozmawiać z moim dzieckiem o seksie” w trzech miastach Polski (Wrocławiu, Warszawie i Krakowie).

Praktyczne informacje

Seminarium odbędzie się 2 czerwca 2012 roku (sobota) w budynku Centrum Integracji Społecznej przy ul. Staszica 4, w Zielonej Górze. godzina: 10:00 – 15:30

cena: 20 zł/os lub 30 zł/para
na konto: BZWBK S.A. 46 1090 1636 0000 0001 0917 9825