II Turniej Szachowy „SZACH MAT" 2014

1 kwietnia 2014

W dniu 27 marca 2014 roku w naszej szkole odbył się II Turniej Szachowy „SZACH MAT” 2014.

DSC00656

Składamy GRATULACJE WSZYSTKIM ZAWODNIKOM  Zawody zostały rozegrane systemem szwajcarskim, 5 rund po 10 minut na zawodnika. Do tej królewskiej gry przystąpiło 12 szachistów z wszystkich klas. Turniej dostarczył uczestnikom wielu wrażeń i emocji podczas rozgrywania poszczególnych partii i przebiegał w atmosferze sportowej rywalizacji.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia Krzysztof Heba, na co dzień prowadzący w naszej szkole kółko szachowe.

Trudne i pełne napięcia zmagania naszych uczniów zakończyły się sukcesem dla następujących zawodników:

• Tytuł SUPER MISTRZA zdobył Michał Malicki z II klasy
  • I miejsce – Kuba Burzyński klasa 6
  • II miejsce – Kuba Olejnik klasa 4
  • III miejsce – Ewaryst Kowalczyk klasa 4

Wszystkie wymienione miejsca uhonorowane zostały pucharami 🙂 na pucharach znalazły się sentencje szachowe:

„ Dobry gracz ma zawsze szczęście” J.R. Capablanca

„Roszada to pierwszy krok do stabilizacji” Ksawery Tartakower

„Szachy są nauką o własnych błędach” Ksawery Tartakower

„Każdy wielki szachista był kiedyś nowicjuszem” J.Cherner

Wszystkim szachistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

{gallery}images/2013-2014/2014-035-szach-mat{/gallery}