I Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej

10 listopada 2011

10 listopada 2011 roku ChSP „Salomon” zorganizowała w Sali Dębowej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej „Norwid” I Miedzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej. Był to nasz wkład w miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości, honorowy patronat nad imprezą objęła Pani Wiceprezydent Wioletta Haręźlak. Na festiwalu obecni byli także przedstawiciele patrona medialnego imprezy – Radia Zachód, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Zielona Góra – p. Lidia Gryko, kombatanci ze Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz z Domu Dziennego Pobytu „Nestoria” i wielu innych gości.

Podczas koncertu zaprezentowały się: Szkoła Podstawowa nr 10, Szkoła Podstawowa nr 7, Społeczna Szkoła Podstawowa, Szkoła Podstawowa nr 21, Szkoła Podstawowa nr 22, Publiczna Szkoła Podstawowa w Ochli, Szkoła Podstawowa nr 17. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie uczęszczający na kółko historyczne – Sara Babicz (solistka), Aleksandra Szarecka, Wiktoria Milczarek, Bartłomiej Olejnik, Jakub Burzyński, Ewa Szczerbińska, Gabriel Nowicki, Emilia Nowicka i Kacper Orzechowski. Jako konferansjerki wystąpiły gościnnie nasze byłe uczennice – Agnieszka Karwan i Agnieszka Milczarek. Dziękujemy za pomoc!

Podczas koncertu wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych z czasów II Rzeczpospolitej, okresu odzyskania niepodległości przez nasz kraj, oraz II wojny światowej, m. in. z Powstania Warszawskiego.

Nagrodę główną otrzymał chór z PSP w Ochli, za piosenkę „Hej chłopcy”, drugie miejsce – ku naszej radości – zajęła Sara Babicz za piosenkę „Biały krzyż”, a trzecie miejsce zajęła SP nr 7 za „Rozkwitały pąki białych róż”, natomiast nagrodę publiczności otrzymała reprezentantka SP 17 za „Pałacyk Michla”. Gratulujemy!

Koncert był wyjątkowy, a poziom uczestników wyrównany. Uczniowie mogli pokazać swoje talenty wokalne i dostarczyli publiczności wielu wzruszeń, a oprawa techniczna przygotowana przez firmę Prorock pana Andrzeja Karwana nadała imprezie cudowną oprawę.

Dziękujemy serdecznie sponsorom, zaproszonym gościom i wszystkim uczestnikom Festiwalu oraz ich opiekunom, do zobaczenia za rok!

{gallery}obrazy-stara-strona/wydarzenia/ii-festiwal-piosenki-patriotycznej{/gallery}