Festiwal Piosenki Patriotycznej - relacja i zdjęcia

26 listopada 2015

11 listopada 2015r.  w zielonogórskiej Palmiarni nasza szkoła po raz trzeci organizując V Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej  uświetniła miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości.

W koncercie wzięło udział 9 szkół podstawowych. Uczniowie pięknie zaprezentowali utwory patriotyczne i pokazali, że znają wydarzenia 11 listopada 1918r. oraz że temat wolności jest dla nich ważny.

Ich właściwa postawa i znakomite przygotowanie sprawiły, że uroczystość  była przepełniona szacunkiem dla kombatantów i zaproszonych gości oraz radością z wolnej Ojczyzny.

salomon-6010

Uczniowie naszej szkoły  przed rozpoczęciem części konkursowej przygotowali dla kombatantów w podziękowaniu za ich bohaterstwo i wolność film i występ. Dziewczyny i  raperzy swoim utworem zachwycili publiczność i wprowadzili gości w radosny nastrój.

Wręczane na powitanie kokardy narodowe i biało-czerwone serca z tematyczną dedykacją ucieszyły  gości i stwarzały przestrzeń do relacji z kombatantami.

salomon-5995

Jury wyłoniło laureatów: w kategorii utwór muzyczny nagrodę główną – lampę wielofunkcyjną otrzymała szkoła nr5 (zobacz występ finałowy), natomiast w kategorii utwór poetycki szkoła nr 22 (zobacz występ) i ona  również otrzymała lampę wielofunkcyjną .

Pozostałe szkoły także zostały nagrodzone, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki oraz dyplomy za udział, a ich opiekunowie podziękowania.

Koncert zakończył się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz występu uczniów naszej Szkoły podczas Festiwalu.

Dostępny jest także zapis wszystkich występów podczas V Festiwalu Piosenki Patriotycznej.