Festiwal Piosenki Patriotycznej 2016

17 listopada 2016

11 listopada 2016 r. odbył się kolejny VI Międzyszkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej organizowany przez Szkołę Salomon. Do Zielonogórskiej Palmiarni przybyli Znamienici Goście. Wśród nich byli kombatanci i władze miasta. Uczynili to po to, aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości oraz raczyć się w tym ważnym dniu pięknem dźwięków i słów obecnych w pieśniach patriotycznych.

W tym roku odstąpiliśmy od formy konkursowej. Pragnęliśmy  bowiem docenić i nagrodzić wszystkich uczestników. Od lat bowiem widać ich duże zaangażowanie w przygotowanie repertuaru oraz jego sceniczną realizację.

Cześć festiwalową poprzedził mini spektakl pt. „Pakt trzech orłów”, w którym ukazano utratę i odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Zasadniczą częścią uroczystości, która, jak co roku budziła najwięcej emocji, były występy uczniów. Zobaczyliśmy prezentacje grupowe oraz solowe. Każda z ośmiu szkół przygotowała się rewelacyjnie. Pięknym dźwiękom, słowom odpowiednio moderowanym towarzyszył przemyślane gesty. Wszystko to po to, aby, jak powiedziała jedna z konferansjerek: „Wspólnie uczcić Polskę i niepodległość”.

Kolejna, ostatnia już część spotkania miała miejsce w kuluarach. Tutaj bowiem słodkim poczęstunkiem raczyli się uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele. Każdy, jeszcze z emocjami, rozprawiał o… występie.

Cieszy nas bardzo fakt, iż młodzi ludzie nie tylko pamiętają o tych, którzy walczyli z wolność Ojczyzny, ale także doskonalą to, co pozwala upamiętniać tamte dni.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia realizacji tegorocznego Festiwalu: występującym uczniom i ich rodzicom, przygotowującym ich do występu pedagogom, władzom Miasta oraz tym, którzy uczestniczyli w realizacji imprezy i czuwali nad jej przebiegiem. Wierzymy, że w przyszłym roku, dzień 11 listopada będziemy mogli ponownie spędzić razem.

MATERIAŁY

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zapisu wideo Festiwalu. Wszystkie filmy dostępne są w serwisie YouTube jako lista odtwarzania

ODNOŚNIKI DO POSZCZEGÓLNYCH WYSTĘPÓW I CZĘŚCI KONCERTU

GALERIA ZDJĘĆ I

GALERIA ZDJĘĆ II